Як домогтися швидкої індексації сайту

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Всім привіт! Сьогодні пропоную поговорити на таку цікаву та завжди актуальну тему як індексація сайту.

Якщо Вас сайт пошуковики індексують швидко – він має ряд переконливих переваг: по-перше, якщо Ви опублікували новину, сенсаційну чи просто актуальну інформація – Ви отримаєте на свій сайт трафік з пошукових систем у вигляді зацікавлених користувачів, по-друге, вперше проіндексований текст буде трактуватися пошуковою системою як першоджерело (а то буває так, що автор розмістив унікальну статтю на сайті, вона ще не попала в індекс, а якийсь злодюжка її вкрав і у нього вона швидше проіндексувалася, а у Вас виходить залишився копіпаст).

Отже, що зробити, щоб сторінки швидко попадали як в індекс Гугла, так і Яндекса?

  1. Часте оновлення сайту. Даний фактор я поставив на перше місце, оскільки вважаю його найголовнішим. Чим частіше Ви будете наповнювати свій сайт унікальним контентом, тим частіше пошукові роботи будуть його відвідувати та індексувати нові сторінки.

  2. Додання нових статей на індексацію. У Яндексі це можна зробити тут - http://webmaster.yandex.ua/addurl.xml, у Гуглі тут - http://www.google.com/addurl/.

  3. Мапа сайту. Зробіть мапу сайту, особливо якщо Ваш сайт великий. У Вордпресі, до прикладу, можна скористатися плагіном Google XML Sitemaps, який буде автоматично формувати мапу сайту та ще й повідомлятиме деякі пошуковики про появу нової сторінки.

  4. Реєстрація в Яндекс.Вебмайстер. Якраз про це говорили вчора на семінарі Яндексу. Також у цій системі можете побачити, які сторінки робот Яндекса помітив, але не включив в індекс. Тільки не рекомендую додавати у Яндекс.Вебмайстер всі підряд сателіти – не паліть свої "сітки" 🙂 (у Гугла також є подібна система – Інструменти для веб-майстрів.)

  5. Внутрішня перелінковка. Робіть перелінковку на сайті між схожими статтями, за тегами і т.д. У Вордпресі, наприклад, раджу поставити плагін WordPress Related Posts, котрий буде виводити перелік подібних публікацій. Є також плагіни, які роблять перелінковку з тексту.

  6. Соціальні закладки. Є непоганий сервіс автоматичної реєстрації у соцзакладках – Bposter. Окрім того, що Ви доб'єтесь досить швидкої індексації нової статті, соціальні закладки можуть дати ще і якийсь трафік на Ваш сайт. Хоча останнім часом їх ефективність упала через сильну заспамленість. А колись, пам'ятаю, можна було отримати тІЦ 10 самим лише прогоном по закладках. Ото були часи 🙂

  7. Покупка посилань. Для швидкої індексації можна також і купити посилання (чи постові) на хорошому сайті як напряму у власника, так і через біржу GoGetLinks, Sape чи якусь іншу. Ясно, що це за гроші, але таке посилання не лише посприяє швидшій індексації, але і допоможе покращити позиції Вашого сайту у пошукових системах (але це вже тема для іншої статті).

Ось такі головні способи досягнення швидкої індексації сайту я пропоную. А які ще способи можете запропонувати Ви, шановні читачі блогу?

P.S. І насамкінець пропоную послухати хорошу пісню у виконанні Скорпіонів - Rhythm Of Love.


3 Comments on "Як домогтися швидкої індексації сайту"

 1. Колись спамив по коментарях у топ 100 блогерів на жжшках. 10-20 таких коментарів хватало, щоб загнати за 1-2 дні сайт на юкоз у індекс, хоча там заборона індексації стоїть на 30 днів

 2. не весь час куча контенту за раз це добре

 3. візьмемо на замітку!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*