Як грамотно перенести сайт на новий домен

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , , ,

Іноді трапляється ситуація, коли потрібно змінити домен для сайту. Причини можуть бути різними - наприклад, домен був забанений пошуковою системою, або Ви вирішили змінити безплатний домен на платний, або просто хочете для свого сайту красивіше доменне ім'я.

Завдання полягає у тому, щоб унаслідок переїзду мінімізувати втрати позицій сайту у пошукових системах, зберегти відвідувачів та показники цитованості сайту. Як це зробити - читайте далі.

Для того, щоб грамотно організувати заміну домену для сайту, потрібно виконати наступне.

1. зробити копію сайту у нову папку на хостингу, спеціально створену під новий домен. Зробити копію бази даних, якщо потрібно.

Якщо на старому сайті використовувались абсолютні гіперпосилання - потрібно зробити їх автозаміну на нові (приклад абсолютного гіперпосилання - http://site.com.ua/page.html). Для сайту на html це можна зробити за допомогою спеціальної програми автозаміни, наприклад A.F.9 Replace Some Bytes, якщо використовуєте базу MySQL, то за допомогою спеціальної команди в phpMyAdmin, наприклад:

update ІМ'Я_ТАБЛИЦІ set ІМ'Я_ПОЛЯ = replace(ІМ'Я_ПОЛЯ, 'що шукаємо', 'на що заміняємо');

2. і для старого, і для нового домену створити ідентичні файли robots.txt, які слід розмістити у кореневій папці. У цьому файлі за допомогою директиви host вказується пошуковій системі Яндекс, що потрібно індексувати новий домен (інші пошукові системи не підтримують директиву host із назвою домена).

Read also:   Трастовість сайту

Наприклад, якщо новий домен newdomain.com - файл robots.txt має виглядати так:

User-agent: *
Disallow:
Host: newdomain.com

3. зробити постійний редирект зі старого домену - на новий (або іншими словами - 301 редирект). При 301-му редиректі відбувається автоматичне перенаправлення відвідувача на новий адрес, а також переноситься значення Google Page Rank.

Для цього потрібно створити (якщо його немає) та внести декілька рядків у файл .htaccess, який розміщається у кореневій папці на старому домені.

Іноді бувають проблеми зі створенням файлу .htaccess - зауважте, що пробілу перед крапкою немає, тобто це файл без назви, з одним тільки розширенням. Операційна система Windows таких файлів не дозволяє створювати. Тому якщо Вам не вдається це зробити - можете завантажити цей файл звідси та внести необхідні зміни у нього.

Приклад - змінюємо домен з olddomain.org.ua на newdomain.com. Файл .htaccess має містити наступні рядки:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.*)$ http://newdomain.com/$1 [R=301,L]

Зауважте, що для цього на хостингу, який Ви використовуєте, має бути включений модуль ModRewrite - уточніть це у Вашого хостера.

Read also:   Аудіоплеєр на Вашому сайті

Тепер у папці зі старим доменом можна видалити всі файли, окрім robots.txt та .htaccess. Усіх відвідувачів, які переходять по старих гіперпосиланнях - автоматично буде перекидувати на відповідну сторінку на новому домені. Таким чином відвідувачів Ви не втратите.

Щодо позицій у пошукових системах - втрата позицій може відбутися, але як правило, з часом вони відновлюються.

Показники цитованості - тИЦ та PR - з часом теж "перетікають" зі старого домену на новий - тільки запасіться терпінням, цей процес може тривати декілька місяців.

Стосовно Яндекс Каталогу - для багатьох людей дуже важливо зберегти присутність сайту у ньому. Якщо старий домен був внесений до Яндекс Каталогу, новий домен відобразиться в каталозі замість старого автоматично, коли Яндекс "склеїть" старий та новий домени. тИЦ при цьому збережеться. Але якщо Ви не хочете довго чекати (наприклад, у скорому часі Ви можете втратити контроль над доменом) - тоді можна написати листа модератору Яндекс Каталогу, і зміни будуть внесені упродовж декількох днів. Але тИЦ при цьому не збережеться. Детальніше про це читайте на самому Яндексі.

Read also:   Як перевести групу в офіційну сторінку Вконтакті

Таким чином, найбільш оптимальний варіант переїзду - це якщо Ви і надалі зберігаєте контроль над старим доменом. Тобто, якщо домен безкоштовний або не дуже дорогий - варто і дальше його продовжувати. І тоді навіть через багато років на Ваш сайт зможуть потрапити відвідувачі і по дуже старих закладках чи лінках.


Leave a comment

Your email address will not be published.


*