Оптимізація блогу на WordPress

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Усім доброго дня! Сьогодні хочу розповісти про такий важливий та відповідальний напрямок роботи як оптимізація блогу на WordPress. Гарно оптимізований блог не містить лишнього коду, швидко завантажується та добре індексується пошуковими системами.

Початкову оптимізацію варто зробити ще перед тим, як Ваш блог побачив світ, проте і в подальшому про неї не слід забувати. Але про все по порядку.

1. Робимо дружніми лінки

Це, мабуть, найперше, що потрібно зробити на новому блозі. За замовчуванням, Вордпрес формує адреси такого плану https://seolife.in.ua/?p=123. Разом з тим, пошуковим системам більше подобаються так-звані дружні лінки, які нагадують собою назви статей, наприклад https://seolife.in.ua/2011/06/optymizatsiya-blohu-na-wordpress.html

Засоби налаштування таких «дружних» лінків є у самому Вордпресі (Опції –> Постійні посилання).

Тут ви можете вибрати один із готових варіантів, які пропонує Вордпрес, або ж запропонувати власну структуру посилань, користуючись такими основними тегами:

%year% - рік публікації
%monthnum% - місяць року
%day% - день року
%post_id% - порядковий номер публікації
%postname% - назва публікації
%category% - рубрика

Наприклад, налаштування /%year%/%monthnum%/%day%.html сформує таку адресу статті: https://seolife.in.ua/2011/06/06.html.

Read also:   Основи пошукової оптимізації фотоблогу

Після того, як ви оберете тип постійних посилань для Вашого блогу, система попросить Вас внести зміни у файл .htaccess – дозвольте їй це зробити, або внесіть пропонований код у .htaccess вручну, інакше дружні лінки не запрацюють.

І якщо будете використовувати тег %postname%, не забудьте також встановити плагін Ukr-to-Lat, який сформує адресу публікації латинськими літерами (без нього в адресі будуть українські букви).

2. Оптимізація коду WordPress

Шаблони WordPress часто перенасичені лишніми тегами та php-кодом. Все це негативно відображається на швидкості роботи самого блогу і може створювати додаткове навантаження на хостинг. Тому оптимізація коду також є досить важливою ділянкою роботи.

Більша частина зайвого та неоптимізованого коду найчастіше знаходиться у шаблоні верхньої частини блогу (header.php). Спробуємо дещо там змінити.

<meta http-equiv=”Content-Type” content=”<?php bloginfo(’html_type’); ?>;
charset=<?php bloginfo(’charset’); ?>” />

можна замінити на дещо полегшений код:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

<?php bloginfo(’name’); ?> - даний тег виводить назву Вашого блогу. Можна замінити на звичайний текст (назву Вашого блогу).

Read also:   Про безпеку блогу на WordPress

<?php bloginfo(’description’); ?> - виводить опис Вашого блогу. Теж бажано замінити на звичайний текст.

<?php bloginfo('template_directory'); ?> - дуже часто зустрічається у шаблонах. Його доцільно замінити на шлях до директорії, у якій встановлена тема (дизайн) Вашого блогу.

<?php bloginfo('stylesheet_url'); ?> - замінити на шлях до файлу CSS.

<?php bloginfo(’version’); ?> - виводить в html-коді поточну версію WordPress. Цей тег взагалі можна видалити.

Перед подібними маніпуляціями не забудьте зробити копію файлів теми, щоб можна було легко відновити нормальний вигляд Вашого блогу, якщо щось начудите 🙂

3. Плагін All in One Seo Pack

Ну і цей пагін – це вже для найзапекліших сеошників. Отримати його можна звідси.

All in One SEO Pack оптимізує Ваш блог "під пошукові системи". Він дозволяє задавати формат TITLE для різних типів сторінок, закривати від індексації рубрики, архіви, архіви тегів, генерувати ключові слова та description, позбавлятися дубльованого контенту за допомогою тегу rel=canonical і ще багато чого. Про нього я ще колись розкажу більше.

Read also:   Новорічні плагіни для Wordpress

Також для того, щоб якнайкраще оптимізувати Ваш блог, раджу видалити всі непотрібні Вам плагіни, наприклад Hello Dolly із стандартного комплекту Вордпресу. Не забувайте, що кожен зайвий плагін сповільнює роботу блогу та створює додаткове навантаження на хостинг.

Ось і все. Дякую за увагу та до наступних зустрічей.


Leave a comment

Your email address will not be published.


*