Як встановити WordPress

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Привіт, шановні читачі!

Сьогодні хочу розповісти про таку вкрай необхідну річ для кожного блогера як установка CMS WordPress на хостинг. Бувалі веб-майстри швидше за все нічого нового тут не прочитають, дана стаття адресована передовсім новачкам сайтобудування, які вирішили створити свій перший блог.

WordPress – одна з найпопулярніших систем для ведення блогів, на котрій працює і даний блог «СЕО і життя» та ще неймовірна кількість блогів в Інтернеті. Перевагами Вордпресу є простота його освоєння, гнучкість, широкий вибір засобів для розширення функціональності та тем оформлення, а також ця система є безкоштовною.

До моменту встановлення нової системи WordPress, Вам необхідно придбати хостинг та зареєструвати домен. Про те, як обрати хостинг для свого сайту, читайте у попередній статті «Як вибрати хостинг». Якщо це готово, то можна розпочинати.

Отже, що потрібно зробити для того, щоб установити WordPress на свій хостинг:

  1. Створіть на хостингу базу даних, яку буде використовувати Ваш майбутній блог. При створенні бази даних Вам доведеться придумати назву для бази даних, ім’я користувача та пароль. Запишіть їх або запам’ятайте – вони знадобляться Вам далі.

  2. Завантажте найновішу версію WordPress, наприклад із цього сайту: http://uk.wordpress.org/.

  3. Розпакуйте отриманий архів, знайдіть всередині нього файл wp-config-sample.php та перейменуйте його у wp-config.php. Якщо у цьому файлі замість нормального тексту бачите якісь «кракозябри», раджу відкривати його за допомогою програми Notepad2.

  У цьому файлі потрібно буде внести зміни у три рядки:

  define('DB_NAME', 'database_name_here');
  define('DB_USER', 'username_here');
  define('DB_PASSWORD', 'password_here');

  Відповідно, у першому рядку потрібно вказати назву бази даних, у наступному – ім’я користувача і далі – пароль доступу до бази даних.

  Приклад:

  define('DB_NAME', 'baza');
  define('DB_USER', 'petro');
  define('DB_PASSWORD', '12345678');

  У деяких випадках (що буває доволі рідко) також потрібно вносити зміни у цей рядок.

  define('DB_HOST', 'localhost');

  Якщо на сторінці панелі управління хостингом, де ви створюєте нову базу даних, зазначено IP адресу серверу бази даних, то цю IP адресу потрібно буде записати в даному рядку замість фрази localhost. Також цю інформацію можна взнати у хостера.

  4. Вивантажте всі файли із папки wordpress у папку на хостингу (це може бути папка, яка співпадає з назвою домену). Якщо вагаєтесь, в яку папку вивантажувати файли - уточніть це у свого хостера.

  5. Власне тепер розпочинається інсталяція WordPress на хостингу. Введіть у рядку браузера доменне ім’я Вашого майбутнього блогу, після чого у вікні браузера має з'явитися привітання системи WordPress. Тут необхідно буде ввести деякі дані:

  інсталяція блгогу WordPress

  Думаю, тут все зрозуміло, оскільки система україномовна. Логін admin з міркувань безпеки радиться змінити на якийсь інший, але якщо бажаєте мати саме такий логін, то залишайте його без змін.

  В останньому рядку якраз перед кнопкою «Встановити WordPress» Ви побачите опцію «Дозволити моєму сайту з’являтись в пошукових системах на кшталт Google або Technorati». Дана опція має бути відмічена «пташкою», інакше пошукові системи не будуть індексувати Ваш блог. Так є? Тоді тисність кнопку «Встановити WordPress».

  6. Якщо все дотепер зробили правильно, то за мить Ваш WordPress буде встановлено. Можете логінитись у панель управління Вордпресу та вивчати її можливості.

Якщо забажаєте змінити дизайн Вашого блогу, то ось непоганий сайт, де можна вибрати тему оформлення - www.themes2wp.com/.

А функціональність блогу можна розширювати за допомогою різноманітних «плагінів». Для Вордпресу їх створено дуже багато, а найголовніші плагіни, які швидше за все Вам знадобляться, описані у цій статті «Плагіни для WordPress».

Ну ось і все на сьогодні. Якщо будуть запитання стосовно установки WordPress – не встидайтеся задавати їх у коментарях.

Бажаю Вам успіхів в освоєнні Вордпресу і до зустрічі!


Leave a comment

Your email address will not be published.


*