Як вибрати доменне ім’я для блогу

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Доброго дня, шановні читачі блогу "СЕО і життя"!

Сьогодні хочу розповісти про особливості підбору доменного імені для нового блогу (або якщо Ви вирішили змінити з якихось причин старий домен).

1. Принцип обирання імені

Найперше раджу визначитися, по якому принципу будете обирати ім'я для блогу.

Тут існує декілька підходів:

  1 підхід. По імені (ніку) автора. Найбільше годиться для того випадку, якщо Ви плануєте писати передовсім одноосібно, і у Вас цікавий чи милозвучний нік.
  Приклад: http://vorobus.com/ - Блог Воробуса.
  2 підхід. По тематиці. Якщо Ви плануєте розвивати блог чітко окресленої тематики, можливо і колективний. Доменне ім'я буде містити ключове слово (ключові слова) по темі.
  Приклад: http://molodi.in.ua/ - журнал для молоді.
  3 підхід. По регіону. Якщо Ви плануєте писати про певний регіон. Також підходить для колективного блогу. У цьому випадку в імені має бути назва регіону.
  Наприклад, http://www.mylviv.in.ua/ - блог про Львів.
  4 підхід. Випадково. Доменне ім'я було подароване чи раніше зареєстроване під інші цілі, а тепер автор вирішив використати його під блог. До імені автора, тематики чи регіону воно часто жодного відношення не має.
  Наприклад, http://akhe.info/.
Read also:   Де я реєструю домени

2. Доменна зона

Для україномовних проектів бажано, щоб доменна зона була .UA. Власне домен UA 2-го рівня Ви можете зареєструвати тільки якщо володієте торговою маркою, тому скоріш за все Вам доведеться обирати між .ORG.UA, .COM.UA, .NET.UA, .IN.UA, .CO.UA чи подібними. ORG.UA наразі ще можна зареєструвати на халяву, хоча зробити це досить проблематично. В інших випадках розраховуйте потратити на доменне ім'я в районі 5-10 доларів на рік.

Для суто регіональних проектів добре брати відповідні зони, наприклад .LVIV.UA чи .IF.UA. Також для українських блогів годяться і міжнародні доменні зони: .COM, .NET, .ORG. Не раджу реєструвати для сайтів з українським контентом домени .RU (RU - це не рідна Україна!). Остаточно визначитись із зоною можна на етапі підбору імені. Наприклад, якщо ім'я, котре Вам сподобалося зайняте в UA-зонах, але вільне у .COM чи .NET, то можна реєструвати саме його.

Деякі сеошники стверджують, що з доменом .INFO можуть бути проблеми. Нібито це пов'язане з низькою вартістю його реєстрації і в цій зоні багато неякісних сайтів. Разом з тим, я такої проблеми при роботі з "інфошками" ніколи не помічав. Розвивайте Ваш сайт якісно, без "чорних" методів - і все буде О'кей.

Read also:   Кнопки соціальних мереж: частина перша

3. Підбір імені

Слід відзначити, що більшість простих та легкозапам'ятовуваних імен давно зареєстровані. Але не варто впадати у відчай, завжди можна щось цікаве скомбінувати чи підібрати. Особливо, якщо у Вас неординарний нік та Ви прийняли рішення пов'язати назву домену саме з ним.

Якщо підбирати домен по тематичному принципу, дуже добре, якщо ім'я буде містити ключове слово.

Вільне доменне ім'я зручно підбирати на спеціальних сервісах, які пропонують різноманітні параметри пошуку. Для підбору імені у міжнародних зонах та для "рушок" я користують оцим сервісом: nic.ru/cgi/na.cgi?step=n_a.na_extended. Українські вільні домени можна перевіряти тут.

Бажано, щоб ім'я було якнайкоротшим, тоді воно легко запам'ятовується. Постарайтесь, щоб в імені не було більше двох слів чи якихось незрозумілих скорочень.

Якщо вибрали декілька цікавих варіантів - запишіть їх, порадьтеся з друзями, близькими, найкраще з тими, хто не дуже сильно "шарить" в Інтернеті - наскільки їм подобається кожен варіант імені. Можливо це допоможе прийняти найоптимальніше рішення.

Read also:   Проблеми та перспективи розвитку блогосфери у світі та в Україні

Пам'ятаєте фразу із відомого мультика про капітана Врунгеля - "Як Ви яхту назовете, так вона і попливе"? Дана фраза у значній мірі справедлива і для вибору доменного імені для сайту. Вдало підібраний домен відіграє немаловажну роль у просуванні проекту, тому раджу поставитись до цього питання дуже відповідально.

P.S. Якщо Ви вирішили змінити доменне ім'я свого блогу з якихось причин - читайте тут, як грамотно це зробити.


1 Comment on "Як вибрати доменне ім’я для блогу"

 1. Колись не думав, коли обирав доменне ім’я, правда всього за два бакси зареєстрував

Leave a comment

Your email address will not be published.


*