Як вибрати хостинг

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Якщо Ви вирішили відкрити сайт або блог, тоді Вам обов'язково потрібно буде його десь розмістити. Для цього Вам знадобиться хостинг, причому такий, що повністю підійде під критерії Вашого сайту.

Для розміщення сайту можна вибрати один із двох варіантів – безкоштовний хостинг та платний хостинг. Одразу ж скажу, що безкоштовний хостинг я не раджу в жодному випадку, окрім тих, коли потрібно щось тимчасово протестувати або для навчання. А особистий блог, інформаційний портал чи сайт компанії, то все-таки краще розмістити на платному сервері.

Поясню чому. Хоча ідеальних варіантів не буває навіть серед платних хостингів, але один із головних недоліків безкоштовного - це той, що Ваш сайт можуть у будь-який момент заблокувати, якщо його амінам щось не сподобалось, і повірте, таке частенько буває. А ще, якщо отримали у такого хостера безкоштовний домен - то і з ним можна несподівано попрощатись. Також на безкоштовних хостингах багато правил та обмежень, наприклад, не можна ставити рекламу на свій сайт.

А тепер переходимо до головного питання – як вибрати хостинг для свого сайту або блогу, на що звертати увагу в першу чергу при виборі хостингу?

  1. Надійність хостингу. Хостингів є дуже багато, але дійсно хороших хостерів, котрі здатні забезпечити безперебійну та швидку роботу Вашого сайту – значно менше. Більшість хостерів дають можливість безкоштовно попробувати їхні послуги, скажімо тиждень чи навіть місяць, але і це не гарантує безперебійної роботи сервера на роки. Тому для того, щоб відшукати надійного хостера, раджу оцінити час його роботи на ринку (працювати з молодою компанією, яка нещодавно з’явилася – досить ризиковано) та почитати якнайбільше відгуків інших користувачів. Це можна зробити на сайті Хостобзор, а також за допомогою пошукових систем.

  Ще можна запитати поради на якомусь із форумів для вебмастерів, наприклад тут, тут чи отут (але не слухайте, що будуть радити самі хостери, прислухайтесь до порад старих та авторитетних форумчан)

  2. Ціни. Я поставив ціни на друге місце, хоча дуже часто люди ставлять ціну на перше, особливо ті, котрі тільки-но починають заробляти в Інтернеті і прагнуть зекономити кожну копійку. Часто початківці веб-майстри обирають найдешевші варіанти, але через низьку вартість послуг в результаті отримують більше негативу, ніж задоволення від зекономлених коштів. Наприклад, власник дешевого хостингу для того, щоб окупити сервер і ще встигнути щось заробити на ньому, розміщає там дуже багато сайтів, і сервер «падає», або починає працювати нестабільно. Також в дешевого хостера може не бути навиків чи кваліфікованого персоналу, щоб забезпечити безперебійну роботи серверу.

  І не спокушайтесь на безкоштовний домен, який Вам пропонують на додачу до послуги хостингу. Деякі непорядні хостери реєструють такі домени на свої дані, і в разі необхідності Вам буде дуже важко (або й неможливо) перевести цей домен на обслуговування в іншу компанію.

  3. Техпідтримка. Особливо цей пункт важливий для початківців, але і досвідченим вебмайстрам необхідна цілодобова технічна підтримка без вихідних (24/7). Хороші хостинги можуть це забезпечити, і якщо з Вашим сайтом щось трапилось, Ви зможете вияснити чому так сталося чи отримати пораду, як відновити роботу сайту. А якщо хостингом заправляє аматор-одиночка, який поїхав собі на тиждень на Шацькі озера якраз тоді, коли Ваші сайти не працюють – то я думаю Ви не будете задоволені, що вибрали саме цього хостера.

  Як виявити чи має хостинг кваліфіковану службу техпідтримки? Знову ж таки, за допомогою відгуків, а також зверніть увагу на контактні дані на сайті хостера. Якщо там можна побачити юридичну адресу, схему проїзду до офісу, номери міських телефонів (зокрема техпідтримки та бухгалтерії) – то це ознака компанії, котра надає високопрофесійні послуги хостингу. А якщо в контактних даних лише аська чи форма для зв’язку по e-mail – то тут напевно не все так добре із техпідтримкою (швидше за все хостингом займається одна людина).

  4. Технічні можливості хостингу. Більшість хостерів надають весь необхідний перелік послуг, необхідний для повноцінної роботи звичайного блогу чи сайту. Принаймні не чув про такі платні хостинги, котрі не підтримували б PHP чи MySQL. А якщо Вам потрібні якісь специфічні вимоги до серверу, то обов’язково уточність їх наявність перед замовленням хостингу.

  Також досить вагомим фактором є швидкість роботи серверу. Її можна перевірити, попросивши у хостера безкоштовний ознайомчий період. Тільки врахуйте, що якщо Ваш сайт повільно вантажиться, то це не обов’язково провина хостера, можливо Ваш сайт перевантажений скриптами, плагінами чи ще чимось.

  5. Розташування серверу. Зрозуміло, що найкраще, коли сервер розташований янайближче до основної маси відвідувачів сайту, тому логічно було б, якщо у Вас більшість відвідувачів із України – то брати український хостинг, відповідно якщо більшість буде із США - тоді беріть американський. Але тут є один нюанс – якість послуг. Якщо у певній країні Ви не можете знайти належний рівень обслуговування - тоді обирайте сервер із якнайближчого зарубіжжя.

Ось ці п’ять факторів я вважаю найголовнішими при виборі хостингу. Можливо Ви б хотіли взнати, на якому хостингу розміщений даний сайт? Я думаю, Ви і самі легко це дізнаєтесь, а якщо все ж не знаєте, звідки отримати таку інформацію – читайте статтю про SEO-аналіз сайту.

Також раджу прочитати статтю про те, як я поневірявся по хостингах і зробити відповідні висновки для себе, щоб не повторювати моїх помилок.


3 Comments on "Як вибрати хостинг"

 1. А чому в Росії хостишся?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*