Історія SEO як виду діяльності

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Ще на початку ери Інтернету, коли тільки по з'явилися перші сайти, великою проблемою було віднайти необхідну інформацію. Пошук інформації у ті часи здійснювався передовсім за допомогою каталогів ссилок, з часом важливу роль стала відігравати банерна реклама. Відповідно добру відвідуваність мали не обов'язково ті сайти, котрі містили потрібну інформацію, а ті, котрі потрапляли до популярних каталогів чи рекламували себе за допомогою банерів на популярних ресурсах.

Коли виникли пошукові системи та пошукові алгоритми, ситуація корінним чином змінилася. Все більше відвідувачів став давати пошук, а головними сторінками у багатьох користувачів ставали пошуковики. І тоді власники комерційних сайтів стали задумуватися, а як зробити так, щоб мій сайт був вище всіх у пошуку і отримав якнайбільше цільових відвідувачів? У зв'язку із цим і виник такий вид діяльності як SEO або пошукова оптимізація, головним призначенням якого було виводити сайти на перші місця у результатах пошуку.

Перші SEO-технології передбачали коригування контенту та мета-тегів. Внаслідок цього високі місця у пошуку стали займати сайти, котрі не містили корисного змістового навантаження, а лише популярні пошукові запити. Призначення таких сайтів було зібрати трафік та спрямувати його уже на потрібний ресурс. Такі сайти прийнято називати "дорвеями". Дорвеї використовуються і зараз для збирання трафіку та заробляння грошей, але їх зовнішній вигляд значно удосконалився і часто дорвей буває важко відрізнити від нормального сайту. Пошукові системи вкрай негативно ставляться до дорвеїв і в разі виявлення викидають їх із пошукового індексу (банять).

Read also:   Просування сайту статтями

Для наведення порядку у пошуковому процесі розробники компанії Google придумали та впровадили технологію PageRank, котра стала враховувати зовнішні фактори при ранжуванні сайтів. Тому наповнення сайту потрібними ключовими фразами вже не обов'язково виводило сайт на високі місця у пошуку, потрібно було, щоб інші сайти посилались на даний ресурс, ніби рекомендуючи його іншим людям.

З тих пір боротьба протистояння між пошуковими системами та сеошниками (оптимізаторами) ще більше посилилось. Для покращення позицій сайтів у результатах пошуку потрібно було здобувати якнайбільше зовнішніх ссилок, робити це було досить складно і оптимізатори придумали купувати їх. Так з'явились перші біржі гіперпосилань.

В технології ранжування сайтів на основі зовнішніх гіперпосилань виявився один недолік. Можна було зібрати якимось чином дуже багато гіперпосилань з певним пошуковим запитом і вивести на перше місце сайт, який зовсім не відповідає цьому запиту. Якось група американських блогерів влаштувала такий-собі флеш-моб, наставивши купу ссилок із анкором miserable failure (жалюгідний невдаха). Ці ссилки вели на сторінку сайту Білого дому із біографією президента. Внаслідок при пошуку в Гуглі по запиту miserable failure на першому місці була якраз ця сторінка з біографією Президента. Ця технологія отримала назву SEO-бомбінг.

Read also:   Як отримати розширений сніпет у Google

На даний робота сеошника значно ускладнилася, тому що роботи з контентом та покупки зовнішніх посилань не завжди достатньо для успішного пошукового просування. Пошукові системи стали враховувати ще і поведінкові фактори при ранжуванні сайтів (як ведуть себе користувачі на сайті, чи надовго затримуються на ньому і т.п.)

І не забувайте, що пошукова оптимізація може як допомогти сайту, так і нашкодити йому. Представники пошуковиків щоправда стверджують, що зовнішніми факторами нашкодити не можна, тому що так можна було б усувати конкурентів з пошуку, але на 100% це не доведено. А от недолуга внутрішня оптимізація ще й як може нашкодити. Наприклад, якщо занадто часто використовувати ключові слова у тексті сайту.

Таке протистояння між пошуковими системами та оптимізаторами зовсім не означає, що SEO перебуває під забороною. Навпаки, використання "білих" методів просування добре сприймається алгоритмами пошукових систем, в той час як використання "сірих" чи "чорних" методів може зашкодити сайту при невмілому їх використанні.


Be the first to comment on "Історія SEO як виду діяльності"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*