Про соціальні кнопки та їх використання на сайтах

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Доброго дня! Сьогодні пропоную поговорити про соціальні кнопки та про особливості їх використання на сайтах і блогах.

Останнім часом дуже багато розвелося різних соціальних сервісів (соціальні мережі, соціальні закладки, блогосервіси і т.п.), кожен з яких вважає за необхідне створити свою кнопочку для розміщення на сайтах. Звичайно, що за допомогою соціальних кнопок можна отримувати додатковий трафік із таких сервісів, вони дають можливість ділитися з друзями цікавими лінками, висловлювати своє ставлення до публікацій (наприклад, за допомогою кнопок «подобається»). Також за допомогою цих кнопок можна покращувати поведінкові чинники, адже трафік із соціальних мереж позитивно розцінюється пошуковими системами.

Постійно з’являються нові сервіси зі своїми кнопками, старі сервіси розробляють нові кнопки. От, наприклад, нещодавно Гугл анонсував появу своєї нової кнопки +1. Досить цікава кнопка, на мою думку, за допомогою неї Ви не тільки можете поділитися з друзями цікавою інформацією, а ще й у результатах пошуку будете бачити, які саме сторінки сподобалися Вашим друзям.

Read also:   Кнопки соціальних мереж: частина друга

Все це дуже добре, але в розумних межах. Іноді на сайтах можна побачити стільки багато різних кнопок, що аж очі розбігаються. Коли сайт аж занадто обліплений соціальними кнопками – це навіть і негарно. Тому вважаю за доцільне проаналізувати сегмент відвідувачів Вашого сайту/блогу та обрати кнопки тих соціальних сервісів, якими швидше за все користуються Ваші відвідувачі.

Наприклад, для розважального порталу не IT-тематики - варто додати кнопки соціальних мереж В Контакті, Однокласники, Фейсбук. Якщо ж сайт ІТ-тематики, можна додати кнопки блогосервісів, оскільки читачі таких сайтів часто їх використовують. Також враховуйте національну приналежність сайту - у нас одні соціальні сервіси популярні, за кордоном - інші.

Соціальні закладки (Memori.ru, Бобрдобр і подібні) втратили свою популярність останнім часом через сильну заспамленість, тому думаю немає змісту ліпити їх на сайт, мало хто їх використовує, та й трафіку з цих закладок вже нема.

Детальніше про технічні моменти встановлення соціальних кнопок на сайт можна почитати у цих статтях:

Також для встановлення кнопок можна скористатись досить непоганим плагіном для WordPress, на який я нещодавно наткнувся. Називається він Social Share Buttons for WordPress і дозволяє легко додати на блог різні варіанти кнопок від соціальних сервісів Однокласники, Вконтакті, Facebook, LiveJournal, Twitter, Google Buzz та Мой Мир. Плагін двомовний – руско-англійський. Завантажити даний плагін можна по цьому лінку.

Так що вибирайте кнопки, панове, та соціалізуйтесь. Але не перетворюйте Ваш сайт на кнопкопомийку. До побачення!


Leave a comment

Your email address will not be published.


*