Як підвищити позиції блогу у пошукових системах

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , , ,

Як підвищити позиції блогу у видачі пошукових систем? Це питання дуже часто турбує блогерів, які прагнуть якнайшвидше зробити свій блог відвідуваним, популярним, відомим.

Для того, щоб саме Ваш блог потрапляв на перші сторінки у пошуковій видачі, слід постійно з ним працювати, наповнюючи його корисною та цікавою інформацією, а також проводити зовнішню та внутрішню пошукову оптимізацію.

Отже, що конкретно потрібно зробити для того, щоб у видачі пошукових систем по різних запитах Ваш блог піднімався усе вище та вище?

  1. Регулярне та часте оновлення блогу

  Регулярне та часте оновлення блогу, наповнення його унікальним контентом призведе до збільшення трафіку по низькочастотним запитам, також прискориться індексація сайту.

  У жодному разі не копіюйте тексти з інших сайтів, пишіть їх самостійно - це одна з головних передумов успіху у просуванні блогу.

  2. Підбір ключових слів

  При написанні статей потрібно приділяти значну увагу підбору ключових слів. Підбирайте для статті такі ключові фрази, які цікавлять людей і які вони шукають в Інтернеті. Звісно, що підбирати ключові фрази потрібно по темі Вашого блогу. У такому підборі Вам може допомогти сервіс wordstat.yandex.ru, який покаже як часто шукають люди певне слово чи фразу на Яндексі.

  Головна ключова фраза (як характеризує про що стаття) має міститися у TITLE та заголовку H1. Також постарайтеся, щоб ключові слова містилися по тексту. Але не забувайте, що середній відсоток ключових слів у тексті не має перевищувати 10%, інакше це може швидше нашкодити просуванню, ніж допомогти.

  3. Отримання лінків на Ваш блог з інших сайтів/блогів

  Одразу зазначу, що мова йде про лінки з якісних сайтів. Прогон по базі каталогів Вам не допоможе у просуванні. Ідеальний варіант - коли інші блогери самі тануть зсилатися на Ваш сайт, але на це не варто дуже сильно розраховувати, особливо якщо Ваш сайт молодий та не дуже відомий.

  Тому можна обмінюватися постовими чи контекстними гіперпосиланнями із іншими сайтами. Прямий двосторонній обмін (коли Ви ставите ссилку на якийсь сайт, а він - на Ваш) для пошукового просування не дуже ефективний, тому радиться використовувати перехресний обмін.

  Для перехресного обміну необхідно, щоб хтось із партнерів мав більше одного сайту. Схеми перехресного обміну зображено на малюнку:

  схеми перехресного обміну

  Також у Вас завжди є можливість купувати лінки, наприклад у сапі чи на біржі вічних гіперпосилань GoGetLinks.

  Купуються лінки, як правило, таким чином, щоб необхідний Вам пошуковий запит був присутній в анкорі. Наприклад, просуваємо запит як вибрати хостинг:

  Поради як вибрати хостинг на нашому блозі

  Намагайтеся, щоб варіантів текстів та самих анкорів було якнайбільше.

  Останнім часом в Яндексі стало можливим так-зване "безанкорне просування", при якому у тексті ссилки пишеться слово тут або адреса сайту, наприклад:

  Читайте тут як вибрати хостинг.
  або
  Читайте на блозі https://seolife.in.ua/2011/07/yak-vybraty-hostynh.html як вибрати хостинг.

  Купувати ссилки потрібно на якісних сайтах схожої з Вашим тематики, не забанених у пошукових системах та з унікальним контентом. Інакше потратите гроші, а результат буде нульовий.

  4. Внутрішня оптимізація блогу

  Внутрішня оптимізація дозволить зробити Ваш блог привабливішим для пошукових систем, що також сприятиме підвищенню його позицій.

  Секрети внутрішньої оптимізації уже розглядалися на цьому блозі, Ви можете ознайомитися з ними тут:

  Ось такі головні секрети покращення позицій блогу у пошуковиках. Як бачите, більшість з них не вимагає грошових вкладень, окрім купівлі гіперпосилань на біржах, без якої особистому блогу можна обійтися.

  Інша справа - якщо Ви просуваєте комерційний сайт із суто комерційними запитами, де є значна конкуренція, наприклад, ноутбуки або ремонт квартир. Тоді без грошових вкладень у SEO не обійтися.


Be the first to comment on "Як підвищити позиції блогу у пошукових системах"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*