Як заробити в Інтернеті

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Цю статтю я вже колись публікував на блозі у Воробуса, коли ще не було цього сайту. Вона там вже десь загубилася в архівах, а оскільки тема заробітку в Інтернеті постійно актуальна, вирішив її знову опублікувати у себе на блозі з деякими змінами та доповненнями.

Стаття буде цікавою новачкам, котрі роблять перші кроки в Інтернет-бізнесі і шукають для себе шляхи заробітку в Інтернеті.

Найперше хочу зазначити, що заробляти можна як на власному сайті, так і без нього, хоча перший шлях здається мені прибутковішим і цікавішим. Але про все по черзі.

Заробіток в Інтернеті на власному сайті

Якщо у Вас вже є свій сайт – то для Вас відкриті широкі можливості для його монетизації. Ваш заробіток залежатиме від багатьох чинників, а саме, від популярності сайту, його проіндексованості пошуковими системами, від унікальності розміщеної на ньому інформації, від показників цитованості тИЦ та PR та інших. Тому якщо Ви вирішили створити сайт, не раджу наповнювати його, крадучи інформацію з інших сайтів (красти взагалі не гарно), а також користуватися безкоштовними сервісами створення розміщення сайтів, такими як UCOZ. Дуже бажано купити власний домен та хостинг.

Розглянемо основні способи заробітку на власному сайті:

  1. контекстна реклама – це така реклама, яка пристосовується до змісту Вашого сайту чи уподобань його відвідувачів і виводить повідомлення згідно з тематикою Вашого сайту або зацікавлень його читачів. Наприклад, якщо у Вас сайт про медицину, то на ньому ймовірно показуватимуться оголошення про клініки, лікарські препарати, але не про фотоапарати. З іншого боку, якщо відвідувач перед тим шукав інформацію про якийсь фотоапарат, то зайшовши на Ваш сайт він може побачити рекламу цього фотоапарату. Таким чином реклама може пристосовуватись не лише під тематику, але під зацікавлення користувачів.

  Найпопулярніші системи заробітку на контекстній рекламі:

  - Google AdSense
  - ЯндексДирект
  - Бегун

  Заробіток начисляється за кожне натиснення по рекламному блоку. Зароблені кошти можна отримати у вигляді чеку (Google AdSense), на карту ПриватБанку, за допомогою WebMoney або ЯндексДеньги (Яндекс Директ), на WebMoney (Бегун),

  2. тізерна реклама - вона передбачає відображення невеликих зображень, поєднаних із текстом, як правило дуже заманливого змісту. Оплата здійснюється за кожен перехід, розмір її як правило не великий, але часто через сенсаційний зміст рекламних оголошень переходів по рекламі може бути чимало.

  Найпопулярніші системи тізерної реклами:

  - PayClick
  - BodyClick
  - TeaserNet

  Зароблені кошти виплачуються переважно по WebMoney. Детальніше про тізерні партнерські програми можна прочитати у статті Тізерні партнерські програми.

  3. банерна реклама - відображає графічні банери різних форматів на вашому сайті, оплата здійснюється переважно за покази, а не за кліки. Це один із найстаріших видів реклами в Інтернеті, який останнім часом втратив свою популярність через значно нижчу ефективність порівняно із контекстною рекламою.

  Ось приклад досить популярної в Україні банерної мережі - Banner.UA.

  4. торгівля гіперпосиланнями. Це один із найприбутковіших напрямів в Інтернет-бізнесі, але і найнебезпечніший. Пошукові системи карають баном або фільтрами за торгівлю лінками, розцінюючи такий вид діяльності як маніпулювання алгоритмами пошукових систем. Звичайно, що не всіх карають, тому якщо не будете нагліти, все буде ОК.

  А найпопулярніші біржі для торгівлі лінками на даний час такі:

  - Сапа
  - GoGetLinks
  - GetGoodLinks
  - Rotapost

  Оплата за розміщення гіперпосилань залежить найперше від показників цитованості сайту тИЦ та PR, наявності його у трастових каталогах (Яндекс Каталог, DMOZ). Зароблені кошти ці біржі виплачуються переважно за допомогою WebMoney.

  5. партнерські програми. Суть роботи з партнерськими програмами полягає у тому, що Ви приводите комусь клієнта і за це отримуєте винагороду. Наприклад, туристичні сайти можуть співпрацювати із сервісами по бронюванню готелів, жіночі портали - із Інтернет-магазинами косметики і т.д.

Це далеко не повний опис способів заробітку на власному сайті, проте тут розглянуті найпопулярніші та найприбутковіші на мою думку системи.

Заробіток в Інтернеті без сайту

Як не дивно, але заробляти в Інтернеті можна і без сайту. Особисто мені роботи не на своєму сайті менше подобаються, але я багато чого вмію зробити і знаю як заробити. Тому розкажу про ті способи заробітку, які мені знайомі.

  1. заробіток на файлообмінниках. Суть полягає у тому, що Ви завантажуєте файли на файлообмінники (фільми, музику, програми і т.д.), а потім десь розміщаєте ссилки на скачування (наприклад, на варезних сайтах або форумах, де це дозволено). Гроші заробляються тоді, коли Ваші файли завантажують різні користувачі Інтернету.

  Найвідоміші на сьогоднішній день файлообмінники:

  - DepositFiles
  - Turbobit
  - Letitbit

  2. надання послуг - якщо Ви добре вмієте щось робити, то на цьому також можна заробляти через Інтернет. Найпопулярніші види робіт:

  - копірайтинг;
  - рерайтинг;
  - переклади;
  - створення сайтів;
  - дизайн сайтів;
  - програмування;
  - виконання інших робіт.

  Рекламувати свої послуги можна на сайтах по фрі-лансу, наприклад тут, або на професійних форумах. Також можна використовувати і дошки оголошень.

  3. торгівля – в Інтернеті можна продавати все що завгодно, навіть не маючи Інтернет-магазину. Для цього існують Інтернет-аукціони (наприклад, aukro.ua), торгові майданчики (Плати.РУ) та дошки оголошень. Також можна продавати і на форумах, якщо модератори не проти.

Пам’ятайте - легких способів заробітку в Інтернеті не існує. Який би напрям діяльності Ви не обрали - всюди потрібно наполегливо працювати для того, щоб отримати відчутний результат.

Дякую за увагу!


4 Comments on "Як заробити в Інтернеті"

 1. Найефективныше – adsense, sape, aukro.
  Все інше копійки!

  • Це вже хто на чому спеціалізується. Знаю і таких, хто на файлообмінниках “стриже капусту”. Мені особисто GetGoodLinks став подобатися останнім часом – якщо у сайту дуже хороші показники, дуже непоганий варіант, навіть порівнюючи із сапою

 2. Перестань, які файлообмінники)

 3. Сайт, який не продає яку-небудь продукцію (матеріальну чи електронну) – заздалегідь провальний з точки зору монетизації( збирати дріб”язок по усіляким файлообмінникам – це смішно. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*