Як зменшити навантаження WordPress на хостинг

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

У практиці веб-мастера може трапитися такий випадок, що йому пише хостер і просить забратися із хостингу або зменшити навантаження або ж заплатити за дорожчий тариф. Варто відзначити, що система WordPress є досить вибагливою до ресурсів хостингу, тобто вона добряче споживає і оперативної пам'яті і процесорного ресурсу, тому ймовірно, що лист від хостера не голослівний.

Проблема навантаження блогу на хостинг може виникнути або якщо у Вас доволі відвідуваний блог, або він погано оптимізований, або якщо хостинг поганий. У будь-якому випадку можна спробувати оптимізувати свій блог, змешивши його навантаження на хостинг. Як це зробити - читайте далі.

1. Відключення непотрібних плагінів

Дуже часто саме плагіни здійснюють значне навантаженя на сервер. Перегляньте встановлені у Вашому вордпресі плагіни та відключіть непотрібні та не дуже потрібні. Наприклад, плагін Hello Dolly, який входить у стандартний комплект поставки Вордпресу, а також з'являється при оновленні системи. Він зовсім непотрібний, тому його варто вимкнути та видалити.

Read also:   Новорічні плагіни для Wordpress

2. Оптимізація php-коду

Далі для зменшення навантаження я б порадив оптимізувати php-код. Справа у тому, що у шаблонах Вордпресу містятиться лишній або нераціонально написаний код, змінивши який можна зменшити число операцій, виконуваних двигунцем, і таким чином зменшиться навантаження.

Як це зробити - читайте у статті Оптимізація блогу на WordPress (пункт 2 - Оптимізація коду WordPress).

3. Оптимізація бази даних MySQL

Чим більше запитів здійснює Вордпрес до бази даних - тим більше навантаження. Особливо великим воно може бути у момент написання Вами статті - поки Ви пишете текст, система час від часу зберігає резервні копії, що крім навантаження на хостинг ще й збільшує обсяг самої бази даних.

Як вимкнути автозбереження і таким чином зменшити навантаження на хостинг - читайте у статті Оптимізація бази даних WordPress.

4. Плагін WP Super Cache

Цей чудовий плагін зменшує навантаження на хостинг шляхом кешування (збереження html-версій сторінок). Логіка його роботи полягає у тому, що система може відобразити читачу вже кимось переглянуту збережену (закешовану) сторінку, а не формувати щораз нову, виконуючи php-код і скрипти.

Read also:   Як розмістити сайт на хостингу

Завантажити плагін WP Super Cache можна звідси

Стосовно налаштувань плагіну радиться відмітити ті, котрі позначені як Recommended. На даному блозі, наприклад, налаштування виконані так:

налаштування плагіну WP Super Cache

Під час налаштування даного плагіну потрібно буде оновити файл .htaccess, тому на час налаштування або виставте на нього права доступу 777, або внесіть запропоновані плагіном налаштування до нього вручну. Також для нормальної роботи плагіну на папку wp-content/cache потрібно буде виставити права 777 на постійній основі

Це не єдиний плагін, який робить кешування, є й інші (наприклад, Hyper Cache, MaxCache). Я багато з них перепробував, і найбільше мені сподобався саме WP Super Cache.

Якщо нічого з вищепереліченого не допомагає, а блог високовідвідуваний і розвивається дальше - то можливо вже настала пора задуматися про VPS або власний сервер 😕


2 Comments on "Як зменшити навантаження WordPress на хостинг"

  1. Можна нічого не робити. Вордпрес сам по  собі великого навантаження не несе.
    А ефективні речі – розбивати на багато сторінок коментарі, на одній сторінці не більше 5 дописів. Тоді все буде ОК.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*