Оптимізація зображень

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Оптимізація зображень - дуже важливий напрям у роботі сеошника. Із власного досвіду можу сказати, що гарно оптимізовані зображення можуть дати чималий трафік, також для деяких запитів зображення виводяться понад результатами пошуку, таким чином привертаючи до себе більше уваги.

Але що потрібно робити, щоб саме Ваші картинки потрапляли якнайвище у результати пошуку?

  1. Проставляйте тег alt у коді кожного зображення. Саме по ньому шукаються картинки. Текст має коротко описувати те, що зображено на картинці. Бажано, щоб там було ключове слово.

  2. Також слід прописати тег title для вашої картинки. Він має бути індентичним до тегу alt. Окрім значення для SEO, тег title виконує й іншу роль: наприклад, у браузері FireFox, якщо прописаний тільки тег alt, то при наведенні курсора миші на картинку Ви не побачите вспливаючого тексту з описом, тільки коли прописаний тег title.

  3. Дуже бажано, щоб зображення, як і контент, були унікальними. Якщо автор зображення Ви - можна поставити на нього водяний знак (вотермарк).

  4. Дуже добре, якщо довкола зображення текст, насичений ключовими словами.

  5. Має значення, як Ви назвали файл картинки. Наприклад, якщо на зображенні квітка, то файл мав би називатися kvitka.jpg.

  6. Також має значення формат файлів - традиційно для фото та картинок в Інтернеті використовуються формати jpg та png. Gif - швидше для банерів. Тому по мінімуму використовуйте анімовані зображення. Пошукові системи можуть сприймати їх як банери або елементи дизайну.

  7. Дуже добре, якщо на картинку веде гіперпосилання. У такому випадку у коді гіперпосилання теж добре було б прописати тег title.

  8. Варто також вказувати інформацію у тегах width та height, це допоможе пошуковій системі вірно відсортувати зображення за розмірами. І чим більше інформації йому вказати, тим більші шанси високо потрапити у результати пошуку по зображеннях.

І насамкінець наводжу приклад правильно оптимізованого коду зображення:

<img src="https://seolife.in.ua/data/2011/11/bdzhola.jpg" alt="бджола" title="бджола" width="450" height="300" />

Так що якщо у Вас на блозі чи на сайті трапляються фото та картинки - не забувайте їх оптимізовувати 😉


Leave a comment

Your email address will not be published.


*