Про культуру спілкування та хамство в Інтернеті

Теги: , , ,

Доброго дня, шановні читачі блогу.

Сьогодні пропоную поговорити про проблеми культури спілкування та хамства в мережі Інтернет.

Серед величезної кількості переваг, які подарував нам Інтернет, є одна істотна можливість, а саме - анонімність спілкування. В Інтернеті Ви маєте можливість стати тим, ким тільки захочете, написати про себе, чого тільки душа забажає. І ніхто не зможе сказати Вам особисто ні слова, тому що Ви заховані за стіною анонімності.

Це частенько можна побачити на численних форумах та блогах. У більшості випадків у мережі Інтернету у нас є можливість приховати свою сутність за різними ніками, аватарами, за профілем, який заповнюємо, так як самі забажаємо.

Така система в якійсь мірі дає всім нам відчуття захисту. Але саме в таких ситуаціях розкривається справжня натура людини. Адже ніхто не зможе перешкодити комусь образити свого співрозмовника, послати його куди подалі і т.д. Така людина в більшості випадків показує себе великим професіоналом і всезнайкою, хоча насправді не завжди так буває. Тільки завдяки анонімності в мережі у таких людей з'явилася така «радість», як можливість нахамити іншим без наслідків для себе.

Read also:   Коротка історія Інтернету

Не можна сказати, що в реальному житті немає таких явищ, вони є, але не такому обсязі як в мережі Інтернет (в реальному житті можна і в «табло» дістати, в Інтернеті значно легше заховатися за завісою анонімності).

Тепер перед нами постає питання, а як все-таки боротися з хамством в Інтернеті?

Звичайно, завжди є можливість відповісти грубістю на грубість, але в такому випадку Ви опускаєтеся до рівня свого хамовитого співрозмовника. У таких випадках найкраще ігнорувати такі повідомлення або, в крайньому випадку, відповідати на них холодними, короткими фразами. Зазвичай я ігнорую такі моменти та намагаюся уникати спілкування з такими персонажами.

Звертаю Вашу увагу на той факт, що самим елементарним показником ввічливості є звернення до співрозмовника на «Ви», а не «ти». Адже в багатьох випадках нам невідомий вік та соціальний статус наших співрозмовників.

Хтось правильно підмітив, що Інтернет стирає всі можливі межі. Стирає він також, на превеликий жаль, і кордони в культурі спілкування. І до того часу, поки людина має можливість надягти на себе маску анонімності, ми нічого не зможемо суттєво змінити.


Автор:

Юрій Миронов aka Jorgen

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Be the first to comment on "Про культуру спілкування та хамство в Інтернеті"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*