Якщо Ваш сайт атакує комп’ютери

Теги: , ,

Всім привіт!

Зайшовши вчора на один зі своїх сайтів, замість головної сторінки побачив вікно-попередження від Фаєрфокса - Имеется информация, что этот сайт атакует компьютеры!

Що за маячня, подумав я. Нікого я не мав наміру атакувати, і своєму сайту теж подібного не доручав. Одразу спало на думку, що сайт зламали підлі зловмисники та встановили на нього якийсь шкідливий код.

Имеется информация, что этот сайт атакует компьютеры!

Вирішив спробувати завантажити сайт через Internet Explorer – там він завантажився без проблем. Переглянувши html-код сайту, жодного шкідливого коду в ньому не виявив, тому дійшов до висновку, що проблема могла критися у рекламі, котра показується на сторінках сайту. Бо хто-зна, куди приведе нас клік по рекламі – на нормальний сайт чи на сайт з вірусами?

Так, на даному сайті були встановлені коди трьох тізерних мереж:

А Ви напевно знаєте, що тізери часто заманюють переходити на сайти сумнівного змісту чи встановлювати якісь підозрілі програми на свій комп’ютер.

Read also:   Мій новий рейтинг сервісів для онлайн-заробітку

Переглянувши новини на сайтах цих тізерних партнерок, знайшов новину на одному з них, що дійсно велика кількість сайтів попала під фільтр антивірусної бази Гугла (яку використовує зокрема і браузер Mozilla FireFox). Також там йшлося про те, що тривога є хибною, ніяких вірусів вони не поширювали і т.п.

Поширювали чи не поширювали – звідки мені це знати, проблема залишається і її потрібно вирішувати.

Отже, що потрібно зробити, якщо Ваш сайт попав під такий фільтр?

Перш за все перевірте, за що Ваш сайт потрапив у «чорний список» Гугла. Це можна зробити, скориставшись наступним посиланням (замініть лише ваш_домен на Ваш домен):

http://safebrowsing.clients.google.com/safebrowsing/diagnostic?client=Firefox&hl=ru&site=http://ваш_домен

Якщо на сайті виявився шкідливий код або скрипти – видаліть їх. У цьому випадку також раджу також перевірити Ваш комп’ютер на наявність вірусів та змінити паролі доступу до сайтів.

Якщо підозріваєте, що причина в рекламі – зніміть тимчасово коди сумнівних рекламних систем із сайту. Гугл Адсенс чи Яндекс Директ знімати не потрібно - 99,9%, що вони не містять ніяких шкідливих елементів. А от усілякі тізери, попандери, клікандери і т.п. – запросто можуть вести відвідувачів на сайти із усілякою заразою.

Read also:   WebArtex - біржа статей та рекламних постів у соцмережах

Коли позбулися усіх підозрілих елементів, треба подати сайт на перевірку у Гугл. Для цього залогіньтеся в Інструменти Гугла для веб-майстрів, додайте Ваш сайт до списку (якщо його там ще немає), підтвердіть право власності на сайт та оберіть пункт «Запит на перегляд сайту» («Запрос на пересмотр сайта»).

Якщо на сайті все гаразд – десь упродовж доби його мали би виключити із «чорного списку».

Ось і все. Бажаю Вам та Вашим сайтам здоров’я і ніколи не нахапатися вірусів!


Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Be the first to comment on "Якщо Ваш сайт атакує комп’ютери"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*