Як перенести блог на WordPress на новий хостинг

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Всім привіт!

Як Ви вже зрозуміли з теми статті, мова піде про переїзд сайту на інший хостинг, а саме ми детально розглянемо особливості перенесення блогу на WordPress з одного серверу на інший.

Чому може виникнути така потреба в переїзді? Дуже часто через неякісний хостинг (наприклад, він часто не працює), або ж хостер Вас просить забратися через надмірне навантаження або ще чомусь.

Як би там не було, процес цей для більшості веб-майстрів є не дуже приємним, з часом щоправда з’являються певні навички, але це якщо у Вас є досвід таких перенесень. А якщо їх немає – треба вчитися, як би цього не хотілося.

Отже, Ви вирішили перенести свій блог на інший хостинг. Ви вже визначилися з хостингом (а якщо ще не визначилися – читайте статтю Як вибрати хостинг), а тепер потрібно якнайшвидше та безболісно здійснити переїзд.

Нижче подається покрокова інструкція по переїзду WordPress блогу на новий хостинг:

  1. бекап бази даних MySQL та усіх файлів.

  PhpMyAdminБекап бази даних краще всього робити через програму PhpMyAdmin – вона запускається з панелі управління хостингом.

  Якщо у Вас панель ISP Manager, то лінк на PhpMyAdmin можна знайти у меню зліва. Логінитеся у цю програму (логін і пароль – такі як Ви встановлювали при створенні бази даних MySQL), вибираєте зліва свою базу даних та вкладку «Експорт» вгорі.

  експорт бази даних MySQL

  Внизу екрану можна вибрати стиснення gzip або не вибирати стиснення (якщо база даних невелика), тоді натиснути ОК і копія бази даних збережеться у Вас на комп’ютері.

  Файли копіюємо через FTP-клієнт. Раджу скопіювати усе без винятку – і дизайн, і плагіни і всі інші файли Вордпресу.

  2. наступний крок – створити користувача бази даних та саму базу даних на новому хостингу. Запишіть логін та пароль користувача бази даних – вони нам знадобляться далі.

  3. відкрийте файл config.php з кореневої папки Вордпресу та впишіть туди дані нової бази даних

  define('DB_NAME', 'назва бази даних');
  define('DB_USER', 'логін користувача');
  define('DB_PASSWORD', 'пароль');

  4. тепер будемо відновлювати бекап на новому хостингу.

  Залогіньтеся у програму PhpMyAdmin на новому хостингу, оберіть базу даних зліва та вкладку «Імпорт» вгорі. Виберіть файл збереженої попередньо бази даних та натисніть ОК.

  Якщо все добре зробили, має з’явитись повідомлення зелененькими буквами, що імпорт пройшов успішно.

  Далі вивантажуємо усі файли Вордпресу за допомогою FTP-клієнта. Якщо на старому хостингу Ви використовували плагін кешування, раджу його поки видалити, тому що в його налаштуваннях можуть міститися дані старого хостингу і через це блог може не запрацювати на новому.

  Після копіювання файлів не забудьте встановити права доступу 777 на папку wp-content/uploads.

  5. Тепер потрібно перевірити, чи працюватиме добре блог на новому хостингу. Для цього у файлі hosts на Вашому комп’ютері (у мене Windows XP і файл розташований у папці C:\WINDOWS\system32\drivers\etc) допишіть рядок:

  123.456.789.000 mydomain.com.ua

  де 123.456.789.000 – IP-адреса нового хостингу
  mydomain.com.ua – Ваш домен

  Після такого налаштування має запрацювати блог з нового хостингу, але поки що тільки з Вашого комп’ютера, інші це не будуть бачити. Якщо все добре – можете приступати до зміни налаштувань домену, якщо ж блог не працює або працює некоректно – потрібно шукати причину, що ж не так.

  Найчастіше бувають проблеми з кодуванням, тобто замість звичних букв Ви бачите якісь «кракозябри». Щоб їх уникнути, можна, наприклад, на новому хостингу вказати вірне кодування бази даних. У панелі управління ISP Manager це робиться так: у списку www-доменів виділіть свій домен, зверху натисніть на кнопку «Изменить» і в рядку «Кодировка» впишіть utf8.

  Всіх помилок, які можуть виникнути – наперед не передбачиш, але якщо щось не вдається – сміливо запитуйте у коментарях, постараюсь допомогти.

  5. Якщо на даному етапі все добре, можна приступати до зміни налаштувань домену. На старому блозі я раджу відключити коментування, щоб не втратилися нові коментарі. Хоча якщо використовуєте систему коментування DISQUS, то нічого не втратиться, але якщо на Вашому блозі працює «рідне» коментування Вордпресу – тоді відключіть його, а одразу після переїзду коментування знову запрацює.

  Тепер логіньтеся у панель управління доменом і в налаштуваннях домена змінюйте старі NS-сервери на NS-сервери нового хостингу (ці дані мають прийти у листі, коли реєструєте хостинг). Другий спосіб – це змінити налаштування IP-адреси в А-записі домену.

Все, переїзд почався, тепер треба зачекати якийсь час. Переїзд може тривати десь від 4 годин до 2-х днів, найчастіше відбувається упродовж доби, але буває і довше.

Бажаю Вам вдалого переїзду і до зустрічі!


Be the first to comment on "Як перенести блог на WordPress на новий хостинг"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*