Створення привабливого веб-сайту

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Ваша мета - створити корисний, привабливий та зручний сайт. Що ж для цього потрібно? У даній статті я розповім про головні чинники, що впливають на популярність веб-сайту та дам деякі поради, як не помилитися при створенні нового сайту.

На популярність будь-якого сайту в Інтернеті впливають наступні чинники:

 1. контент (або вміст сайту) - у більшості випадків найголовніший фактор. Користувач Інтернету приходить на сайт не просто так, а в пошуку якоїсь інформації (текстової, візуальної, звукової та іншої). Якщо на Вашому сайті немає корисної інформації - користувач його покине і навряд чи повернутися ще. Звідси випливає, що важливим також є періодичне наповнення сайту свіжим контентом, що дозволить сформувати постійну аудиторію відвідувачів сайту.

  Важливою є тематика сайту. Бувають тематики вузькі і широкі, популярні і не дуже, але майже всі теми потрібні. Не варто робити сайт про все, тому що у більшості випадків такі сайти ні про що, і оскільки інтереси у людей (ділові та особисті) стосуються обмеженого кола питань, вони шукають сайти відповідно до цих питань. Виняток можуть становити універсальні енциклопедії (але навіщо Вам робити енциклопедію, коли вже є Вікіпедія?)

 2. дизайн (або оболонка сайту) - ще один важливий фактор якісного сайту, адже іншими словами дизайн - це обличчя сайту (а контент - його душа). Від дизайну багато в чому залежить, чи стане взагалі користувач переглядати Ваш сайт, повернутися чи він сюди ще, порекоммендує його своїм друзям, співрозмовникам.

  У мережі існує дуже багато популярних сайтів, в дизайні яких не використовується графіка (або використовується по мінімуму) і є ціла купа непотрібних сайтів з витонченими елементами дизайну, численними малюнками та анімацією. Але для веб-сайту дуже важливим є його стиль, який надає йому власне обличчя і відрізняє його від інших проектів в мережі. Важливим елементом стилю є колір, і Ви напевно можете згадати кілька популярних сайтів і назвати їх переважаючий колір. Виходячи з цього, не рекомендується робити сайт, різні сторінки якого різних кольорів, або різними строкатими елементами, що не дозволить висловитися одним словом про колір сайту. Дуже влучно висловився з цього приводу відомий дизайнер Артемій Лєбєдєв: "Дизайн має бути простим".

  "Легкість" або "важкість" дизайну в деякій мірі впливає на час завантаження сторінок сайту. І хоча в сучасних умовах з високошвидкісним доступом до Інтернету вміст сайтів грузиться досить швидко - не варто перевантажувати сторінки зайвими зображеннями, анімацією або відео-елементами, що перешкоджають нормальній навігації по Вашому сайту. Сучасний користувач не стане довго чекати, поки щось там вантажиться, а закриє Ваш сайт і знайде інший, а Ви втратите клієнта (активного учасника, однодумця і т.д.).

  Тому якщо не маєте досвіду розробки елементів дизайну - краще звернутися до професіоналів, щоб новостворений сайт виглядав, як належить.

 3. юзабіліті (або зручність користування) - в деяких випадках більш важлива складова сайту навіть у порівнянні з контентом (особливо для різних сервісів, наприклад, e-mail). Юзабіліті - це міра комфорту, яку відчуває користувач, переміщаючись по сторінках Вашого сайту. І якщо сайт містить цінну інформацію, але до неї важко дістатися - не можна вважати такий сайт якісним, якщо сайт надає корисну послугу, але потрібно прикласти багато зусиль, щоб нею скористатися - такий сайт теж навряд чи стане популярним. Тому чітка і логічна структура розміщення інформації на Вашому сайті - передумова успішного перебування на ньому багатьох відвідувачів.
 4. грамотність - привабливий сайт також не містить орфографічних та граматичних помилок (до речі багатьох читачів помилки дратують, і вони не стануть читати Ваш сайт і тим більше радити його іншим). Зробити сайт грамотним дуже просто (навіть якщо Ви не дуже грамотні 🙂 ) - перед публікацією на сайті закиньте текст в Microsoft Word - хай він перевірить орфографію, а потім вже публікуйте його в мережі.

Ну і останнє. Щоб зробити привабливий сайт популярним - його треба розкручувати. Зрозуміло, що він може "розкрутитися" і сам, якщо він дуже вже привабливий, але більшість нових сайтів вимагають заявити про себе - я маю на увазі реєстрацію в пошукових системах, анонси сайту на форумах, блогах, в офлайні, а також згадка Вашого сайту на візитках та рекламних проспектах. А для того, щоб ця згадка була красивою, добре запам'ятовувалася - потрібен відповідний домен для сайту. Про те, як вибрати домен для сайту, читайте у цій статті.

Ось, мабуть, і всі головні правила, дотримання яких сприятиме успіху Вашого веб-проекту, а через нього - успіху Вашої фірми, клубу, Інтернет-спільноти або власника сайту.


Leave a comment

Your email address will not be published.


*