Як встановити Linux на флешку

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

У даній статті розглянуто процес створення загрузочної флешки з операційною системою Linux.

Що для цього потрібно:

  1. власне флешка, також може бути карта пам’яті до фотоапарату чи мобільного телефону, якщо Ваш комп’ютер обладнано кард-рідером

  2. програма UNetbootin, яка буде встановлювати операційну систему. Програму завантажуємо звідси: http://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/latest/download

  3. дистрибутив Linux у форматі .ISO. Я встановлював систему Linux Mandriva, саме її можна завантажити звідси. Також є можливість вибрати і завантажити потрібний Вам дистрибутив за допомогою програми UNetbootin.

Після цього можна приступати до створення загрузочної флешки:

  1. запускайте програму UNetbootin

  UNetbootin

  2. далі або вибирайте дистрибутив зі списку, і програма сама його завантажить (при цьому часто бувають збої) або краще вибирайте пункт «Образ диска» та вкажіть, де саме на Вашому комп’ютері знаходиться дистибутив Linux.

  3. переконайтеся, що у нижній частині вікна вірно вказаний тип носія (USB-накопитель) та буква диска. Якщо все правильно – тисніть ОК і програма приступить до створення загрузочної флешки.

  UNetbootin

  4. через декілька хвилин програма має видати повідомлення про завершення установки.

  UNetbootin

Ось і все. Для того, щоб Ваш комп’ютер завантажив Linux із такої флешки, не забудьте у BIOS виставити загрузку з флешки на перше місце.


Be the first to comment on "Як встановити Linux на флешку"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*