Як вибрати виділений сервер

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

У професійній діяльності багатьох вебмайстрів буває наступає такий момент, коли хостер просить зменшити навантаження або забрати геть свої сайти з віртуального хостингу. Можливо, Ваш сайт чи Ваші сайти дійсно стали вимагати більше серверних ресурсів і настав час, щоб серйозно замислитись про власний виділений сервер.

Виділений сервер надає його власнику (орендатору) значно більше можливостей, ніж віртуальний хостинг, а саме: відсутність обмежень по кількості сайтів, які Ви будете там розміщувати, можливість встановлення потрібного Вам програмного забезпечення і взагалі, повна незалежність від примх хостера.

Для початку, на мою думку, краще орендувати виділений сервер, ніж купувати свій власний. Чому я так думаю? Ну, по-перше, початкові витрати значно менші, а по-друге, якщо за деякий час Ви захочете перенести свої сайти в інший дата-центр чи взагалі їх розпродати – Ви просто перестанете оплачувати оренду сервера і Вам не потрібно буде думати, кому продати придбане обладнання.

Стосовно того, у кого взяти сервер в оренду – варіантів дуже багато. Багато компаній, які надають послуги віртуального хостингу, також надають в оренду виділені сервери. Є і спеціалізовані хостинг-компанії, які займаються тільки виділеними серверами, також орендувати сервер можливо напряму у дата центру.

Read also:   Як вибрати хостинг

Здійснюючи свій вибір, зверніть увагу на 6 головних факторів:

  • комплектація та стан зношеності сервера
  • який обсяг трафіку включений в абонплату і чи буде він для Вас достатнім, бо переплачувати за надлишковий трафік може бути занадто дорого
  • в якій країні розташований дата-центр із сервером
  • швидкість порта на сервері
  • вартість оренди
  • репутація хостера та дата-центру (варто почитати відгуки в Інтернеті або попросити поради на якомусь форумі веб-майстрів чи сеошників).

Також обов’язково уточніть, які послуги по адмініструванню будуть Вам надаватися і чи зможете Ви, наприклад, самостійно перезавантажити сервер, якщо він раптово зависне. Бо якщо для цього потрібно телефонувати до дата-центру та просити працівників зробити перезавантаження вручну – то, повірте, це додатковий непотрібний менінгіт.

Є ще один проміжний варіант між віртуальним хостингом та виділеним сервером – це віртуальний виділений сервер, який ще називають VPS або VDS. Але це вже тема для нової статті.


Be the first to comment on "Як вибрати виділений сервер"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*