Чим відрізняється блогер від журналіста?

Теги: ,

Ще зовсім недавно, років 5-10 тому назад мало кому було відомо, хто такий блогер. У той час блоги стали такою собі новинкою для користувачів Інтернету. За своєю суттю блог являє собою веб-сайт, записи в якому веде сам власник цього веб-ресурсу. Відмінність блогу від звичайного щоденника полягає у тому, що автор блогу веде розмову зі своїми читачами, спілкується з ними за допомогою коментарів. Можна сказати, що блог це публічний щоденник користувача.

Популярні блоги читає велика кількість користувачів Інтернету, а подана інформація у більшості випадків подається як особиста думка автора. У своїх коментарях читачі можуть поставити запитання автору або один одному, висловити свою точку зору або просто поговорити з даного питання.

Дуже часто користувачі мережі забуваються і плутають поняття журналіста та блогера, але по суті це зовсім різні поняття. Адже далеко не кожен блогер володіє талантом журналіста, а ось журналіст без усіляких зусиль міг би вести свій особистий блог.

Read also:   Як це бути відомим блогером

У своїх постах блогер робить різні записи, відкрито висловлює свою думку, від свого імені веде блог. Читати блоги досить цікаво, так як в кожному блозі можна знайти якусь родзинку, відкривається індивідуальність автора. Одні докладно розповідають про свою професію, дехто веде розмову про секрети кулінарії, інші пишуть про подорожі, а ще хтось виставляє у блозі свої фотографії, а деякі просто пишуть про повсякденне життя. Дуже часто, читаючи блог, створюється враження, що ти знайомий з цією людиною дуже давно, і ніби ведеш з ним розмову за чашкою чаю чи кави у себе на кухні.

Журналіст, на відміну від блогера, зазвичай не висловлює свою точку зору, він використовує у своїх статтях займенник ми, а не я, як це робить блогер. Журналіст у своїх статтях описує новини з усіх боків, об'єктивно, він не дотримується чийогось боку. Завдання журналіста полягає в тому, щоб дати читачам поживу для роздумів, щоб читач самостійно обдумав подану інформацію.

Read also:   Що потрібно блогеру для роботи

Так все ж, у чому полягає відмінність між блогером і журналістом?

А головна відмінність у тому, що журналіст зазвичай підносить своїм читачам об'єктивну інформацію, а блогер в більшості випадків ставить себе на перше місце, а не інформацію, яку він висвітлює на своєму блозі. Крім того, у блогера є можливість писати пости ні про що :), і це буває досить часто.

Ще одна істотна відмінність полягає в умінні грамотно викладати свої міркування, правильно донести свою думку, і, нарешті, просто грамотно оформити текст статті. Не кожен блогер вміє це робити, а професійний журналіст робить все це зі знанням справи і вмінням.

Журналіст постійно перебуває в пошуку. Він завжди намагається знайти нову інформацію. Це може бути інтерв'ю з якоюсь відомою і цікавою особистістю або якась подія. Блогер же має можливість «пережувати» будь-яку новину, яку йому надають журналісти, і написати свою думку.

Ось, мабуть, і всі основні відмінності між журналістом і блогером. Хоча і ті і інші тісно пов'язані зі своїми читачами, але фактично це не одне і те саме.


Автор:

Юрій Миронов aka Jorgen

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Be the first to comment on "Чим відрізняється блогер від журналіста?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*