Як я купував квитки на поїзд через Інтернет

Теги: ,

Раніше, щоб купити квитки на поїзд, потрібно було їхати спеціально на вокзал чи шукати в місті залізничну касу. Особисто мені жоден з цих варіантів не дуже пасував, так як і головний вокзал, і всі відомі мені залізничні каси Львова (в центрі, на ринку «Південний» та на вокзалі «Підзамче») досить далеченько від мого дому. Але коли з’явилась можливість купувати квитки через Інтернет - я вирішив нею скористатись.

Система Інтернет-бронювання квитків є на сайті Укрзалізниці за адресою http://booking.uz.gov.ua/, хоча там досі написано «дослідна експлуатація». Обираєте там маршрут пересування, дату відправлення, і що дуже добре, система дає можливість обрати собі не лише вагон, але і місце. Ви будете бачити, які купе вже зайняті, а де ще є місця.

замовлення квитків на сайті Укрзалізниці

Перший раз, коли я захотів купити квиток через цей сайт, у мене нічого не вийшло. Проблема була в тому, що тоді за квиток можна було платити лише платіжною картою, а Приватбанк вперто відхиляв мій платіж. Приходило СМС, що типу цей платіж не є безпечним, хоча на самому сайті встановлено систему оплати від того ж Приватбанку. Якась маячня. В техпідтримці Приватбанку нічого внятного не сказали, лише запропонували відкрити якусь там віртуальну карту.

Read also:   Місто Київ. День перший

Далі потрапив на ще один сайт, на якому можна купувати залізничні квитки - http://gd.tickets.ua/ . Там можна оплачувати і веб-мані, і платіжною карткою, і платіж може би й пройшов, але я не став там купувати через ціну. Скажімо, квиток зі Львова до Хмельницького на сайті Укрзалізниці коштував в районі 70 грн. (купе), то на tickets.ua - в районі 100 грн. на той самий поїзд.

В кінці-кінців купив квиток в касі перед відправленням поїзда.

Але декілька днів назад прочитав новину, що на сайті Укрзалізниці вже можна розраховуватися за допомогою WebMoney. Якраз треба було їхати до Івано-Франківська, тому вирішив знову спробувати.

На цей раз платіж пройшов успішно, система видала мені квитанцію, яку я роздрукував на принтері, і яку (як там було написано) треба пред’явити у будь-яку залізничну касу, а та вже має надрукувати квиток.

квитанція

Коли я прибув на вокзал, то підійшов до першої-ліпшої каси, і там мені дійсно надрукували квиток для посадки у вагон.

Read also:   Просування туристичного сайту

Вроді все нормально, хоча якби до каси була черга, то треба би було чекати. Добре би було, якщо б можна було роздрукувати в себе на принтері куплений квиток, і вже з ним сідати в поїзд, минуючи всілякі черги у касах.

І ще один нюанс. Послуга цього Інтернет-бронювання коштує 7 грн., але ці 7 грн. у вартість квитка включені не будуть, тому якщо ви їдете у відрядження, бухгалтерія Вам цю суму не компенсує. Наприклад, я заплатив за квиток до Франківська 57 грн., а на квитку була вказана сума 50 грн.

Але якщо Ви їдете приватно і в бухгалтерію нічого здавати не треба – то виходить навіть дешевше на пару гривень, тому що якщо купувати на головному вокзалі – касовий збір 12 грн., а при Інтернет-замовленні – 3 грн. касовий збір + вже згадані 7 грн. – виходить 10 грн.

Так що Укрзалізниця рухається вперед, але якщо б зробили так, щоб із роздрукованим у себе вдома квитком можна було сідати на поїзд – то взагалі було б супер.


Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Be the first to comment on "Як я купував квитки на поїзд через Інтернет"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*