Фактори успішності блогера

Теги: ,

Новий блог сьогодні може завести кожен бажаючий буквально за лічені хвилини. У зв'язку з цим в даний час в Інтернеті налічується вже мільйони блогів, і з кожним днем їх стає все більше і більше. Але давайте задумаємося - а скільки з них є успішними (відвідуваними, коментованими, прибутковими)? Зовсім небагато. Причина тут очевидна - для того, щоб домогтися бажаного успіху, недостатньо просто завести собі блог.

Кожен блогер, котрий бажає домогтися «висот» на блогерській ниві, повинен знати головні складові успіху, а саме зацікавленість, унікальність, технічні знання та навички, комунікабельність, спілкування в соціальних мережах, грамотність, цілеспрямованість та тверезий погляд на речі. Немає гарантій, що вони принесуть вам звання успішного топ-блогера, але хоча б допоможуть Вам у досягненні Ваших цілей.

  Зацікавленість. Якщо сам процес ведення блогу не приносить Вам задоволення, то, врешті-решт, він приречений на забуття. Дуже швидко ви можете втратити інтерес і в результаті, або закинете роботу над блогом, або станете публікувати малоцікаві матеріали. Природньо, що захопленість - поняття не вічне і з часом почне злегка згасати. Але, щоб зробити хороший старт, все-таки потрібен якийсь запал і азарт - тоді з вивченням всього нового буде набагато цікавіше працювати над блогом.

  Унікальність. Кожен творчий проект повинен мати своє унікальне обличчя. Якщо Ваш блог не буде нічим не виділятися серед безлічі собі подібних, то навряд чи він матиме, але це зовсім не означає, що він приречений на повний провал. При більшості однакових проектів зі схожим матеріалом, в першу чергу виграють старожили. Новачкам буде простіше залучити аудиторію нестандартним підходом. У блогосфері можна побачити досить багато прикладів, коли цікавий та унікальний проект стартував з динамічними темпами. Тому Ви повинні подумати над створенням цікавих фішок. Добре буде, якщо Ви виробите свій власний стиль - як у самому оформленні, так і в написанні текстів.

  Технічні знання та навички. Блогер обов'язково повинен володіти навичками роботи з хостингом, доменами, базами даних, мати знання HTML, PHP, CSS, CMS. Без таких знань ефективно працювати з блогом буде дуже проблематично. Навіть якщо Ви заведете собі проект на безкоштовному блогохостингу, то в будь-якому випадку Вам доведеться стикатися з різними технічними деталями. На щастя, в Інтернеті є достатньо інформації і знайти рішення будь проблеми людині з головою буде не так вже і складно. І якщо Ви в якихось технічних питаннях зараз не дуже сильні, то не лякайтеся - оскільки завжди можна навчитися, якщо є бажання. Адже недарма кажуть, що знання - це сила!

  Комунікабельність. Хороший блогер повинен завжди вміти налагодити контакти зі своїми читачами та іншими блогерами. Уміння налагодити контакти є ключем для побудови спільноти навколо блогу. Намагайтеся завжди відповідати на запитання читачів у коментарях, по можливості намагайтеся надати допомогу читачам у вирішенні їх проблем, і тоді відношення до вашого блогу буде позитивним.

  Спілкування в соціальних мережах. Без використання соціальних мереж сьогодні добитися доброго результату практично неможливо. Якщо Ви спілкуєтесь у соціальних мережах, таких як В Контакті, Facebook, Twitter і Google+, то це буде гарною підтримкою для вашого блогу. Якщо Вам вдасться створити спеціальні групи (чи спільноти) в соціальних мережах, то вони завжди будуть допомагати Вам збільшити число відвідувачів. Більш докладно те, як створити спільноту у Фейсбуку, читайте у статті Як створити представництво сайту на Facebook.

  Грамотність. На мою думку блогер, котрий збирається досягти висот у своїй галузі, повинен досить грамотно викладати свої думки, а кількість граматичних помилок має бути мінімальною. Якщо Ви володієте письменницькими нахилами, тоді Ваш матеріал буде цікавим для багатьох читачів. Якщо Ви будете публікувати щось унікальне і корисне, то до Вашої манери викладу читачі чіплятися не будуть. Щоб уникнути помилок - пишіть у Ворді, він іноді їх підкреслює. Декотрі браузери також мають таку функцію. Наостанок ще раз уважно прочитайте матеріал, який зібралися опублікувати - і Ви напевно знайдете ще пару помилок.

  Цілеспрямованість. Статистика засвідчує, що велика кількість початківців-блогерів закидають своє дітище ще до того, як сформувалося ядро читачів. Успіх рідко приходить швидко. У зв'язку з цим Ви повинні налаштувати себе на послідовну, тривалу та наполегливу роботу. Для цього сформуйте для себе зручний графік публікацій - 1 пост щодня або 3 пости на тиждень або 6 постів в місяць або якийсь інший - і намагайтеся дотримуватися його. В успіху багато що залежить в першу чергу від цілеспрямованості. Наприклад, у вас немає унікальності в подачі матеріалу, але це зовсім не означає, що треба здаватися. Подивіться перші записи популярних блогів, і Ви зрозумієте, що досвід приходить з часом.

  Тверезий погляд на речі. Не чекайте відразу занадто багато чого. Деякі блогери хочуть отримати в перший місяць роботи 1-2 тисячі передплатників, а через місяць заробляти по 400-500 «зелених» на місяць. Коли цього не відбувається, людина розчаровується й опускає руки. Є і такі невдахи, які твердять, що на українському блозі практично не можна заробити. Це неправда. Щоб не повторювати їх невдач раджу Вам почати з легко досяжної цілі. Свій перший заробіток з сайтів я отримав через півроку копіткої праці. Тому не варто сильно засмучуватися, якщо ефект від роботи блогу не такий, як би Вам хотілося. Все приходить з часом.


Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Leave a comment

Your email address will not be published.


*