Деякі особливості просування груп у соціальних мережах

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

На питання, для чого потрібно просувати групи у соціальних мережах, може бути декілька відповідей. Групи (чи спільноти у соцмережах) можуть просуватися, щоб рекламувати через них товари або послуги, хтось таким чином популяризує свій сайт, а ще хтось це робить задля самореалізації.

Просування групи проводиться в напрямку збільшення кількості її учасників, а цього можна досягти найперше публікуючи цікаві людям матеріали. Тоді вони будуть поширювати їх, запрошувати своїх друзів із соцмереж і аудиторія зростатиме, а власник зможе поширювати потрібну йому інформацію. Тільки рекламою зловживати не можна, бо отримаєте протилежний ефект - відтік учасників з групи.

Є деякі технологічні відмінності у методах запрошення нових учасників у різних соціальних мережах, наприклад до групи В контакті може запросити своїх друзів будь-який із учасників, а якщо це офіційна сторінка – то такої можливості немає навіть у адміна, можна тільки розповісти друзям про цю сторінку. Щодо Фейсбука, то адміни можуть запросити вподобати своїх друзів сторінку, а інші учасники – не можуть. Але це поки що так є, не виключено, що технології зміняться.

Стосовно того, що потрібно робити і що писати, щоб популяризувати свою групу, наведу декілька порад.

    1. Люди люблять картинки. Наявність гарних картинок відповідно тематиці групи сприяє їх поширенню у соціальній мережі і залученню нових учасників.
    2. Тексти. Обсяг тексту, на мою думку, має бути мінімальним, щоб не набридало його читати. Якщо ж тексту багато – у соціальній мережі подається лише анонс з лінком (і обов’язково з картинкою) – більше можна прочитати на сайті, кому цікаво.
    3. Тематика: люди люблять скандали. Скандальні та непристойні тематики, як правило, викликають більший інтерес. Тут теж – як і у будь-якій сфері людського життя діє так званий «ефект айсбергу» - інформація негативного, скандального характеру поширюється у 10 разів швидше, ніж інформація позитивного чи нейтрального характеру.
    4. Частота публікацій. Ніхто точно не скаже, як часто потрібно «постити» у соціальну мережу. Часто залежить від тематики – наприклад, анекдоти, можна постити часто. Якщо новини сайту – то думаю не частіше 1-2 разів на день, але і не рідше 1-го разу на 1-2 дні. Щоб отримати конкретнішу відповідь – можна провести опитування на стіні спільноти, її учасники вам самі дадуть відповідь. В якійсь групі я вже таке бачив.
    5. Опитування. Люди люблять різного роду опитування, люблять, коли цікавляться їхньою думкою. Як і у випадку з картинками, помічалося їх значне поширення серед друзів. Тільки опитування не можна проводити дуже часто – набридають. Не частіше одного разу на тиждень. Якщо хочете, щоб відповідало якнайбільше учасників групи – обов'язково зробіть опитування анонімним.
Read also:   Кнопки соціальних мереж: частина друга

Якщо правильно знайти свою нішу, тематику, писати цікаві чи потрібні речі – час від часу буде спрацьовувати «ефект вірусності» - коли учасники поширюватимуть інформацію своїм друзям, а ті своїм і так далі. Що допоможе Вам досягти своєї мети по просуванню групи у світі соціальних мереж.

Успіхів у просуванні! Ваш SEOLife.in.UA.


Be the first to comment on "Деякі особливості просування груп у соціальних мережах"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*