Як безпечно користуватися банківською картою

Як безпечно користуватися банківською картою

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

В останні роки платіжні карти стали дуже популярними, і не лише серед бізнесменів, блогерів та фрілансерів, вже і пенсіонери, і домогосподарки, і студенти, і навіть безробітні ними користуються. Відповідно, це на руку різного роду шахраям, яким кортить розжитися Вашими грошенятами. І щоб не трапилося халепи, розглянемо основи безпечного користування платіжними картами.

Коли будете отримувати картку у банку, Вам тут же скажуть, що нікому не можна розголошувати свій пін-код. Хоча, на мою думку, це не саме страшне. Якщо хтось і дізнається Ваш пін-код, то йому ще треба заволодіти Вашою карткою, щоб зняти гроші у банкоматі. Але тим не менше, код нікому не говоріть (особливо жінці :)), і головне не записуйте його десь поряд із карткою, бо якщо загубите гаманець разом із записаним пін-кодом – скажете «па-па» своїм грошикам.

Йдемо далі. При виборі типу картки перепитайте у банку, чи буде запитуватися пін-код при розрахунках у звичайних магазинах. Як це не дивно, але картки нижчого рівня, які до того ж як правило безкоштовні, передбачають введення пін-коду при покупці. А всілякими там елітними картками можна розраховуватися без пін-коду. По ідеї касири мали би звіряти підпис на картці і на чеку, але ще ні разу такого не бачив. Оце і є не дуже безпечно. Тому якщо загубите таку «елітну» картку, хтось зможе нею без проблем розрахуватися, наприклад у супермаркеті.

Read also:   Купівля-продаж групи Вконтакті: як це правильно зробити

Наступне – розрахунки через Інтернет. Поки не плануєте розраховуватися карткою в Інтернеті, попросіть у банку закрити можливість таких розрахунків. Але припустимо, Ви вирішили купити собі в Інтернет-магазині якийсь товар. Оплату в Інтернеті доведеться дозволити, тому запам’ятайте, яку інформацію у жодному разі не можна дізнатися стороннім особам: це термін дії карточки і 3 останні цифри на зворотній стороні картки (біля підпису) – так званий CVV2/CVC2 код. Тому що для оплати в Інтернеті достатньо буде вказати номер карти, термін її дії та цей код. А все це може підгледіти, наприклад, продавець у магазині, коли Ви йому дали свою картку для розрахунку.

CVV2/CVC2 код

Тому порада - запам’ятайте ці три цифри (чи десь запишіть), а потім зітріть або зішкрябайте їх з картки, щоб не можна було їх роздивитися.

Також можете встановити місячний ліміт на розрахунки в Інтернеті, якщо приблизно уявляєте, скільки зможете потратити. Принаймні у Приватбанку так можна зробити, за інші не ручаюся. При потребі ліміт можна збільшити чи взагалі на нуль виставити.

Read also:   Як розмістити сайт на хостингу

Ну і ще одне. На деяких банкоматах бачив оголошення, що якщо Ви бачите якісь сторонні елементи на банкоматі, не користуйтесь ним, бо це зловмисники могли встановити своє обладнання, з допомогою якого зчитають інформацію з Вашої картки і вкрадуть гроші. Слухайтеся цієї поради, але пам’ятайте, якщо гроші було викрадено таким чином, по закону банк Вам має все повернути. Безпечнішими у цьому плані будуть картки з чіпом, з них вроді неможливо чи дуже важко щось зчитати, тому раджу брати саме такі.

картка з чіпом

І не забудьте – при втраті картки відразу телефонуйте на гарячу лінію банку. А щоб довго не возитися із пошуком номеру телефону – він має бути записаний у контактах мобільного. Безпечних Вам розрахунків та приємних покупок. До зустрічі.


Leave a comment

Your email address will not be published.


*