Про поведінкові фактори

поведінкові фактори

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Привіт, шановні читачі блогу SEOLife.in.UA. Сьогодні буде стаття на тему, про яку говорять вже всі кому не лінь - про поведінкові фактори.

Поведінкові фактори - це сукупність дій відвідувача на певному веб-ресурсі. Зайшов на сайт, попереглядав сторінки, поклікав на посилання чи рекламу, просто деякий час побув на сайті, закрив вкладку, знову повернувся - всі ці дії відносяться до поведінкових факторів. Останнім часом пошукові системи ри ранжуванні сайтів приділяють все більше уваги саме поведінці користувачів на сайтах. Якщо люди повертаються на сайт, значить їх щось там зацікавило, значить і інших можна туди відправляти.

Для оцінки ефективності інтерфейсів пошукових систем, їх різноманітних сервісів, нових функцій, змін алгоритмів, та й просто якості видачі - без поведінкових факторів ніяк. Наприклад, якщо користувачі вперто не клікають на перше місце у пошуковій видачі - це прямий сигнал, що на першому місці щось не те. Або такий варіант - клікнувши на перше місце користувач через десять секунд повертається і клікає наступний результат. Якщо так буде робити багато людей - значить, швидше за все, їм не подобається запропонований пошуковою системою варіант і він не заслуговує першого місця.

Read also:   Мікророзмітка Schema.org на сайті на WordPress

Звичайно ж, в даному випадку може бути винен вже не стільки пошуковик, скільки сам сайт, наприклад, він дійсно має 100%-во релевантну до пошуковго запиту інформацію, проте жахливий сніпет, який не стимулюватиме клікати по першому результату пошуку. Ось, зокрема, одна з причин, чому пошуковики так наполегливо агітують вебмайстрів за покращення сніпетів.

Хорошим способом оцінити якість сайту є інформація про поведінку користувача на даному сайті, тобто простіше кажучи - облік статистики різних поведінкових характеристик. Наприклад, кожен може самостійно їх оцінити, глянувши ту ж статистику відмов, час проведений на сайті, кількість переглянутих сторінок, глибину перегляду та ін. Всі ці дані є у популярних сервісах Google Analytics та Яндекс.Метриці. Абсолютно логічно, що пошукові системи також можуть їх використовувати. Наприклад, якщо у сайту невелика кількість відмов, час на сайті - десятки хвилин, а глибина перегляду - десятки сторінок, та ще й відвідуваність в тисячах - напевно не просто так користувачі так довго й активно проводять час на сайті, значить його можна і потрібно підвищити у видачі.

Read also:   SEO і коронавірус: як пандемія COVID-19 вплинула на Інтернет-пошук

На сьогоднішній день просування посиланнями вже не настільки ефективне, якщо показник відмов у сайту зашкалює. Це коли користувач зайшов на сторінку і одразу ж з неї ж пішов, не переходячи по сайту на інші сторінки.

Висновок такий, що якщо раніше оптимізатори використовували для просування переважно кількісні фактори, такі як зовнішні посилання на сайт, кількість входжень ключових слів в текст і title, тошноту анкор-листа і т.д., то зараз прийшов час переходити на якісні характеристики, покращуючи контент і дизайн сайту, його функціональність (юзабіліті) і роблячи їх радше для відвідувачів, ніж для для пошукових систем.

Про головні чинники привабливості сайту читайте тут.


Leave a comment

Your email address will not be published.


*