Що таке хостинг і для чого він потрібен

хостинг

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Інтернет впевнено увійшов в наше повсякденне життя. На сьогодні сучасній людині важко уявити собі своє існування без різних Інтернет-ресурсів. Разом з цим з'явилося багато нових термінів і понять. Одним із них є «хостинг».

Хостинг, як пише у Вікіпедії, - це послуга, що включає надання дискового простору, підключення до мережі та інших ресурсів для розміщення фізичної інформації на сервері, що постійно перебуває в мережі. Цю послугу надають компанії, які мають можливість розміщувати на своїх майданчиках сайти потенційних клієнтів.

Серед популярних інших послуг, які надаються хостинговими компаніями – реєстрація доменного імені (наприклад, seolife.in.ua – це доменне ім’я).

Головним завданням таких компаній є надання цілодобового, безперестанного доступу до обладнання та даних клієнтів через мережу Інтернет. Для того щоб повною мірою оцінити якість наданих послуг того чи іншого провайдера необхідно враховувати ряд факторів. При виборі компанії в першу чергу слід звернути свою увагу на швидкість роботи серверів, програмне забезпечення сервера, ціни (також буває і безкоштовний хостинг).

Read also:   Як я поневірявся по хостингах

Більшість вітчизняних провайдерів, які здійснюють свою діяльність на території нашої країни, не мають власного дата-центру (це місце, де розташовані та працюють веб-сервери, на яких і розміщуються сайти клієнтів, тобто надаються послуги хостингу). Відсутність власного дата-центру – не перешкода для провадження хостингової діяльності, у такому випадку можна орендувати для свого бізнесу обладнання (веб-сервер) або ж частину дискового простору на сервері (ця послуга називається оренда віртуального сервера, VPS або VDS).

Найменші хостингові компанії, які тільки починають подібного роду діяльність і не можуть дозволити собі арендувати обладнання, користуються послугою реселлінгу. Її суть полягає в тому, що вони перепродують послуги іншого хостинг-провайдера під своїм брендом і фактично не мають доступу до технічних засобів. Цінова політика реселлера при цьому може істотно відрізнятися від цін реального провайдера.

Більше про це питання читайте у розділі Хостинг на моєму блозі.


Be the first to comment on "Що таке хостинг і для чого він потрібен"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*