Коротка історія Інтернету

Історія Інтернету

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

Інтернет – чи не найпопулярніший феномен та найбільш використовувана послуга сучасного світу. Більшість з нас щодня з ним має справу, і зараз важко собі уявити, як колись люди жили без Інтернету. А коли ж і як він з’явився, цей всюдисущий Інтернет?

Історія Інтернету насправді починається з епохи війни у В'єтнамі. У 1969 році, якщо бути точним. У тому році команда інженерів з оборони університету Лос-Анджелеса-Каліфорнії (UCLA) надіслала перше в історії миттєве повідомлення іншій команді за тисячу миль у Стенфордському університеті. На їх робочій станції, на території кампусу UCLA, інженери оборони тільки що створили перший вузол Arpanet - систему, що фінансувалася Міністерством оборонних науково-дослідних проектів з питань оборони (ARPA). Бачення ARPA полягало в створенні системи, яка б з'єднувала великі комп'ютери в різних установах Міністерства оборони, щоб вони могли обмінюватися програмним забезпеченням, інформацією та місцями для зберігання.

За свою коротку історію Інтернет швидко перетворився з простої мережі у всесвітню «павутину», яку ми знаємо, любимо і використовуємо. Сьогодні, у Міжнародний день Інтернету, давайте познайомимося з основними етапами становлення й розвитку глобальної мережі.

  1958 рік. Уряд Сполучених Штатів створює Агентство новітніх дослідницьких проектів, яке згодом відповідає за ARPANet та Інтернет.

  1961 рік. Леонард Клайнрок пише кандидатську дисертацію «Інформаційний потік у великих комунікаційних мережах» на базі Массачусетського технологічного інституту. Це дослідження є першим кроком до встановлення теорії комутації пакетів, що є основою майбутнього Інтернету.

  1962 рік. З'являється найдавніша форма електронної пошти, надана Автоматичною цифровою мережею або AUTODIN.

  1964 рік. Пол Баран представляє серію доповідей під назвою «Про розподілену комунікацію: Вступ до мереж розподілених комунікацій» для проекту ВВС. Ця теорія запропонувала розподілені мережі, які надсилатимуть дані по багатьох маршрутах, а не по одному. Це мало на меті зробити мережі стійкими до пошкоджень у вигляді втрачених вузлів.

  1967 рік. доктор Лоуренс Робертс пише статтю «Кілька комп'ютерних мереж та міжкомп'ютерних комунікацій», яка допомагає визначити ARPANet. Тим часом Уеслі Кларк вводить термін «Процесори передачі повідомлень інтерфейсу» (IMP), який стосується пристроїв комутації пакетів, які згодом перетворюються на сучасні мережеві маршрутизатори.

  1969 рік. ARPANet формується з необхідності надмірності комунікацій для захисту від ядерної атаки. Він надає засоби для з'єднання між собою різних мереж, насамперед тих, що належать військовим та навчальним закладам.

  1971 рік. Перший мережевий комп'ютерний вірус – Creeper – заражає ARPANet. Написаний програмістом BBN на ім'я Роберт Томас, він був задуманий як експеримент із самовідтворюваним програмним забезпеченням.

  1974 рік. Слово «Інтернет» вперше з'явилося у друку - в опублікованому DARPA документі «Запит коментарів» про TCP/IP, новому наборі протоколів зв'язку та мереж для управління передачею даних у новій системі. TCP/IP все ще є невід'ємною частиною сучасного Інтернету. Тим часом Арпанет швидко зростав, оскільки підключалися більше університетів, наукових центрів та армійських установ.

  1976 рік. Британська королева Єлизавета стала першою главою держави, яка надіслала електронний лист. Джиммі Картер кілька разів користувався електронною поштою під час агітації.

  1981 рік. Мережа комп'ютерних наук, або CSNET, створена університетом Вісконсін-Медісон, професором інформатики Лоуренсом Ландвебером. CSNET домагається з'єднання багатьох університетів, а також міжнародних мереж інформатики один з одним, а також привертає увагу світової спільноти до переваг мереж. Це також робить протокол TCP/IP мейнстрімом.

  1983 рік. Винайдена система доменних імен (DNS). У той час, як назви сайтів були послідовностями букв і цифр, тепер вони будуть легко запам'ятовуватися іменами із закінченнями, такими як .gov, .edu або .com.

  1985 рік. Національний науковий фонд США (NSF) профінансував будівництво найбільшої модернізації Arpanet: NSFNET, командного центру з п'яти суперкомп'ютерів, який буде служити трасою для всього трафіку даних. NSFNET може передавати дані зі швидкістю 56 кілобітів в секунду.

  1990 рік. Тім Бернерс-Лі винайшов HTML і текстовий браузер, а також браузерний графічний інтерфейс (GUI) гіпертексту. Тоді він встановив першу успішну комунікацію між клієнтом протоколу передачі гіпертексту та сервером через Інтернет. Ці винаходи, складені разом, були прообразом веб-сторінок, якими ми їх знаємо сьогодні.

  1991 рік. NSF дозволив комерційним підприємствам використовувати Інтернет.

  1993 рік. W3Catalog стає першою пошуковою системою всесвітньої веб-сторінки. Він індексує Інтернет, що дозволяє користувачам знаходити веб-сторінки.

  1994 рік. Джефф Безос заснував Амазон. Зародився цілком новий світ електронної комерції.

  1995 рік. NSF повністю припинила фінансування Інтернету, залишивши його повністю самоокупною галуззю. Також слід зазначити, що Sun Microsystems вперше випустила Java – тепер надзвичайно популярну мову програмування в Інтернеті.

  1998 рік. Компанія Google відкрила свій перший офіс.

  2001 рік. Джиммі Уельс та Ларрі Сангер заснували Вікіпедію, першу наповнювану користувачами енциклопедію в Інтернеті.

  2004-2005 роки. Почалася революція в соціальних медіа. У грудні 2004 року був запущений Facebook, YouTube дебютував у наступного року.

  2006 рік. Генеральний директор Google Ерік Шмідт представив термін «хмарні обчислення» на галузевій конференції. Термін «хмара» стане ще одним синонімом Інтернету незабаром після цього.

  2007 рік. Поширення мобільних технологій Інтернету. Споживачам більше не потрібен персональний комп’ютер для виходу в Інтернет. Доступ до Інтернету буде там, де вони можуть знайти бездротовий сигнал.

  2008 рік. Індекс Google сягає 1 трлн. URL-адрес. Google запустила Chrome. Apple запустила App Store. Десятки космічних зображень передаються на науковий космічний корабель Nasa, розташований за 32 мільйони км. від Землі.

  2009 рік. Відтепер мобільний трафік даних перевищує голосовий трафік. В усьому світі мобільні дані вперше перевищили екзабайт (мільярд гігабайт). Запущено Foursquare - користувачі починають «відмічатися» у різних місцях по всьому світу.

  2010 рік. Кількість зареєстрованих доменів сягає 200 мільйонів. Apple випускає планшет iPad, за ним слідують багато інших виробників. Запуск бездротових мереж 4G в США. Засновано Instagram та Pinterest. Написано перший твіт з космосу.

  2011 рік. Кількість користувачів Інтернету сягає 2 мільярдів. Запущено Google+. Microsoft купує Skype.

  2012 рік. Кількість користувачів Інтернету у світі досягає 2,4 мільярдів.

  2013-2015 роки. Було передано та отримано більше даних, ніж за всю історію людства. Майже половина населення світу стає користувачами Інтернету. Супершвидкий гігабітний Інтернет (у 100 разів швидший, ніж DSL) представлений для приватних користувачів.

  2016 рік. 40% світових користувачів Інтернету, або понад 1 мільярд людей, купують товари чи товари в Інтернеті. Трансляції в прямому ефірі стають все більш популярними.

На цьому історія Інтернету не закінчується. Хто зна, що ще придумають завтра?


Be the first to comment on "Коротка історія Інтернету"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*