8 порад, як збільшити органічний трафік

organic traffic

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Коли мова йде про органічний трафік, маються на увазі та відвідувачі сайту чи блогу, які потрапили на нього з пошукової системи (але не через оплачену рекламу) або зайшли через закладку чи ввівши URL вручну. Звичайно, це дуже хороший варіант, оскільки він не вимагає затрат на залучення відвідувачів на Ваш веб-ресурс.

Є сайти і блоги, які збирають десятки, сотні тисяч чи більше таких відвідувачів на добу, а хтось може полічити їх на пальцях. Отже, що потрібно робити, щоб якомога більше людей заходило на Ваш сайт чи блог органічно? Наводжу декілька порад.

1. Оптимізуйте сайт найперше для своїх читачів, а вже потім для пошукових систем

Пишіть тексти так, щоб їх цікаво та зручно було читати людям. Вони це оцінять, будуть подовше залишатися на сайті, не будуть його закривати, одразу потрапивши на нього – а це поведінкові фактори, які, як відомо, можуть покращити позиції сайту у пошукових системах та збільшити таким чином органічний трафік.

2. Регулярна публікація «свіжого» контенту

Це також дозволить піднятися вгору у результатах пошуку по різних ключових словах і фразах. Чим частіше ви оновлюєте свій сайт або блог, наповнюєте його унікальним контентом, тим краще. Тільки не потрібно спамити!

Read also:   Як зробити прозорий фон у картинки

3. Створюйте якісний контент

Слідувати попередній пораді потрібно не ціною якості! Контент має бути як унікальним, так і гарно структурованим, цікавим, тільки тоді з нього буде толк. Дотримуйтесь рекомендацій Гугла щодо якісного контенту.

4. Будьте соціальними

Використовуйте соціальні медіа, створіть спільноти сайту/блогу у соціальних мережах, таких як Facebook, Twitter, Instagram, Youtube та інших, а також використовуйте особисті профілі у соцмережах для поширення інформації.

Будьте соціальними

Читайте, коментуйте та посилайтеся на веб-сайти та блоги інших людей, особливо на ті, які стосуються Вашого бізнесу чи Вашої сфери зацікавлень.

5. Використовуйте довгі ключові фрази

Не намагайтеся по максимуму втиснути у текст найпопулярніші ключові слова по Вашій тематиці. Використовуйте ключові слова, більш конкретні для Вашого продукту чи послуги. З часом Google та інші пошукові системи визначать ваш веб-сайт або блог як напрям для конкретної теми, що, в свою чергу, покращить Ваш рейтинг у пошуку та допоможе цільовій аудиторії знайти Вас. До того ж, усе більше людей починає користуватися голосовим пошуком, а для нього не характерні короткі пошукові запити.

Read also:   Як скласти ефективного листа для email-розсилки

Пам’ятайте - рейтинг у Google - це володіння сферою впливу для певної нішевої теми. Наприклад, ця публікація в блозі призначена для тих, хто хоче отримати конкретні знання щодо збільшення органічного трафіку. Я не ставлю за ціль залучити до читання цього поста людей, яких цікавить, наприклад, суто контекстна реклама. Хоча і не заперечую 🙂

6. Створіть мобільну версію сайту/блогу

Google краще ранжує сайти, які пристосовані до мобільних пристроїв: смартфонів, планшетів. Усе більше користувачів використовують їх для пошуку інформації та навігації по Інтернету, тому відсутність адаптивного дизайну «відсіче» частину органічних відвідувачів.

адаптивний дизайн

7. Використовуйте метадані та «дружні лінки»

Title, description та URL-адреса - це три ключові компоненти оптимізованої веб-сторінки чи публікації в блозі. Це просто, але ефективно.

Для WordPress можна використовувати, наприклад, плагін All in One SEO Pack.

Так звані «дружні лінки» у Вордпресі налаштовуються у підрозділі налаштувань «ermalinks» (постійні посилання), а щоб URL формувався латинськими літерами, слід активувати плагін Ukr-to-Lat, але можна це робити і вручну.

Read also:   Внутрішня перелінковка

8. Робіть внутрішню перелінковку

Якщо у Вас вже достатньо розвинутий блог чи сайт по якійсь тематиці, посилайтесь на його ж статті при написанні нового контенту. Це означає робити внутрішню перелінковку. Такий підхід допоможе людям здійснювати навігацію, не покидаючи Ваш веб-ресурс. Як наслідок – покращаться поведінкові фактори і зросте органічний трафік з пошукових систем.

При цьому, зловживати внутрішніми посиланнями теж не варто, щоб це не нагадувало спам. Кілька лінків на статтю може бути достатньо. Наприкінці статті можна робити список побідних чи рекомендованих публікацій по темі.

Висновок

Грамотна внутрішня та зовнішня оптимізація, робота у соціальних мережах, поліпшення юзабіліті та поведінкових факторів, а головне – написання якісного та цікавого людям контенту - це ті чинники, які допоможуть збільшити притік органічного трафіку на Ваш сайт чи блог, і, на відміну від платної реклами, зможуть забезпечити довгостроковий результат.


1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Майбутнє SEO

Leave a comment

Your email address will not be published.


*