Сучасні вимоги до якісного контенту

quality content

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: ,

За сучасних умов якісний контент є чи не найголовнішим чинником пошукового просування, здатним підвищити позиції сайту в результатах пошуку, покращити поведінкові фактори і, таким чином, залучати більше органічного трафіку.

Оскільки якість контенту визнається експертами із SEO (як і, зрештою, пошуковими системами) надзвичайно важливою, постає питання, як же його готувати (писати) цей контент, щоб він просуванню сприяв і аж ніяк не шкодив.

1. Унікальність, читабельність, цікавість

Про унікальність вже достатньо сказано, і хіба повний профан стане копіпастити чужий текст. Хоча, буває, замовляєш текст у копірайтера, а він виявляється недобросовісний, тому текст обов’язково потрібно перевіряти на плагіат (про сервіси перевірки унікальності тексту читайте тут). Намагайтесь, щоб унікальність була 95-100%.

Текст, до речі, може бути унікальним, але при цьому погано читабельним та нецікавим. Це погано, адже в такому випадку люди частіше покидають сайт, збільшується % відмов, тобто погіршуються поведінкові фактори. Уникайте занадто складних теорій і термінів (якщо у Вас, звісно, не науковий блог чи сайт), в іншому випадку цільові клієнти, ймовірно, покинуть Вас та пошукають подібну інформацію у конкурентів. Тому важливо спростити все, що Ви говорите, щоб клієнт якнайкраще Вас зрозумів.

Отже, чим цікавіший, зрозуміліше написаний текст – тим краще це для цілей пошукового просування. Якісна стаття також спонукає людей ділитися посиланням на неї у своїх соцмережах, блогах, сайтах.

Read also:   Про переклад тексту та унікальність контенту

Тут найголовніше правило – створюйте корисний контент найперше для людей, а не для пошукових систем. Не забуваючи при цьому про Гугл, та його вимоги щодо якості.

2. Структурованість тексту

При написанні тексту розбивайте його на змістові блоки, давайте цим блокам заголовки, виділяючи їх тегами h2, h3. Ще одна вагома причина для використання заголовків і підзаголовків полягає в тому, що пошукові системи розпізнають їх і вирішують, яка частина Вашої інформації є важливою, а також формують розширені сніпети.

Використовуйте списки з використанням тегів ul/ol, li, де це доцільно, таблиці для представлення чи узагальнення інформації, все це покращить сприйняття матеріалу.

3. Візуальна привабливість

Для цілей пошукового просування важливо включати зображення і відео у свій текст. Контент, який візуально приваблює, містить зображення, відео та графіку, які його доповнюють. Це також підвищує зацікавленість у читача та сприяє кращому засвоєнню текстової інформації завдяки наочності.

візуальна привабливість

Про оптимізацію зображень на сайті детальніше читайте тут.

4. Ключові слова і фрази для SEO

Щоб залучати додатковий трафік на свою статтю, включайте до тексту ті ключові фрази і слова, які люди шукають в Інтернеті. Для цього можна скористатися такими сервісами як Keyword Planner, Вордстат, Букварікс чи KWFinder (можна погуглити і знайти інший сервіс підбору ключових слів собі до вподоби).

Read also:   Історія SEO як виду діяльності

Важливо при цьому не переспамити, використовуючи слова та фрази органічно, у контексті. Щільність ключових слів не повинна перевищувати 4-5% від загального обсягу тексту. Цей показник можна перевірити, наприклад, у сервісі Advego.

Advego

Використовуйте, крім коротких, також і довгі ключові фрази, це матиме особливе значення при оптимізації під голосовий пошук, де запити користувачів зазвичай довші, ніж у рядку браузера.

5. Оптимальний обсяг тексту

У минулому вважалося, що якнайдовший текст отримає більше трафіку (бо містить багато ключових слів та фраз). Зараз можна сказати, що розмір тексту визначається типом запитання, яке Ви розкриваєте. При написанні тексту Ви повинні забезпечити відповіді на всі можливі питання, які могли б зацікавити користувачів. Інформація повинна бути максимально цінною. Тобто недоречно до статті на 1000 знаків робити вступ на 2000 знаків.

І стосовно обсягу статті. Якщо питання не складне, скоріш за все Ви вкладетеся у 3 тис. знаків. Питання, яке розглядається у цій статті, вимагає ширшого висвітлення, тому і обсяг тут майже 5 тис. знаків без пробілів. Більше 10 тисяч читач втомиться читати.

6. Внутрішня перелінковка

Один із хороших способів підвищення рейтингу статті у пошукових системах - це наявність посилань на Ваш контент, як зовнішніх, так і внутрішніх.

Read also:   Основи пошукової оптимізації фотоблогу

Найперше, що ми можемо зробити, це додати посилання на свіжоопубліковану статтю зі старіших публікацій Вашого сайту - мова йде про внутрішню перелінковку. Ці посилання проставляються не навмання. Тобто, якщо я десь вже згадував про вимоги до якісного контенту, я сміливо можу зсилатися на даний пост. Це також хороший спосіб допомогти пошуковим системам знайти та за індексувати новий контент.

Також, коли Ви пишете текст для конкретного сайту, раджу ставити посилання на інші його статті, які глибше розкривають те чи інше питання.

Окрім внутрішніх посилань, зовнішні посилання з інших авторитетних сайтів також допоможуть у пошуковому просуванні. Чим краща стаття – тим більше таких посилань можна очікувати. Зовнішні посилання можна і купити. Наприклад, на Коллабораторі, Miralinks чи Gogetlinks.

Висновок

Пошукові технології та алгоритми змінюються й удосконалюються з кожним днем. Слідкуйте за тим, щоб Ви дотримувались останніх тенденцій та вимог пошукових систем щодо оптимізації задля збільшення цільового трафіку на Ваш сайт. Завжди враховуйте запити аудиторії, пропонуйте своїм читачам якісний і цікавий контент, відповідаючи на їх запитання. Ваша основна увага має бути зосереджена на тому, як читачі сприйматимуть і розумітимуть Ваші тексти. Коротше кажучи, пишіть хороші, цікаві статті, матимете більше посилань і трафіку.


Be the first to comment on "Сучасні вимоги до якісного контенту"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*