Як отримати розширений сніпет у Google

Featured Snippet

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , ,

Коли Ви задаєте якесь запитання у Google або шукаєте якесь ключове слово, може з’явитися спеціальний блок інформації, який відомий як розширений сніпет або рекомендований сніпет (англійською – featured snippet).

Цей блок може містити певне визначення у відповідь на запит користувача з посиланням на веб-сторінку, відповідь на запитання, перелік порад, таблицю, результати спортивного матчу, контактні дані, зірочки рейтингу, зображення, відео або ж мапу, у залежності від того, що саме шукаєте. І з’являється такий блок вище над результатами пошуку.

Як приклад на скріні нижче наведено сніпет, сформований для статті з цього блогу. Стаття була написана 3 дні тому.

розширений сніпет

Зрозуміло, що такий результат привертає більше уваги, і сторінка, яка потрапила у такий блок, може збирати значно більше трафіку від розміщених нижче. Хоча у випадку із визначенням якогось терміну – то може і не збирати, бо користувач отримує відповідь на своє запитання прямо у результатах пошуку. Як, наприклад, тут:

Read also:   Всім привіт!

хто такий сеошник?

До речі, Ви можете і відмовитись від featured snippet, використовуючи мета-тег <meta name="googlebot" content="nosnippet"> на своїй сторінці.

Якщо Ви працюєте над якістю сайту, контенту на ньому і бажаєте підвищити ймовірність формування Гуглом таких розширених сніпетів для Вашого сайту, наводжу декілька порад, як цього можна досягти.

  1. Використовуйте структуровані дані (мікророзмітку) у коді сторінок. Ось поради самого Гугла, як це робити https://developers.google.com/search/docs/data-types/article. Для створення структурованих даних можна використовувати і ось такий генератор. У Вордпресі можна користуватися плагіном WP SEO Structured Data Schema або All In One Schema Rich Snippets.
  2. Структуруйте якнайкраще свою статтю, використовуючи підзаголовки h2, h3 і т.д. Google часто бере теги h2, коли формує список у сніпеті. Також використовуйте списки, позначені тегами li.
  3. Обов’язково заповняйте мета-тег description.
  4. Якщо у тексті є визначення термінів, понять – формулюйте відповідь так, що вкластись у 40-60 слів (або, навпаки, розширити пояснення до таких меж). На скрінштоті вище пояснення про сеошника і сео саме на 42 слова.
  5. Працюйте над поведінковими факторами. Дослідження показують, що чим більше часу користувачі проводять на конкретній сторінці, тим більша ймовірність отримати featured snippet. Зменшуйте кількість відмов, скорочуйте час завантаження сторінок.
  6. Публікуйте якісний та унікальний контент, посилаючись для підтвердження фактів на авторитетні сайти, офіційні веб-ресурси, Вікіпедію. І загалом слідуйте рекомендаціям Google щодо якісного контенту.
  7. Використовуйте у тексті таблиці для представлення чи узагальнення інформації.
  8. Проводьте оптимізацію зображень, фото на сайті.
  9. Обов’язково оптимізуйте сайт для мобільних пристроїв і мобільного пошуку. Якщо цього не зробити, ймовірність потрапити у рекомендований блок інформації дуже мала.
  10. Потурбуйтесь, щоб сайт отримав SSL-сертифікат. Як це зробити – читайте тут.

Це далеко не вичерпна стаття про розширені сніпети, значно більше уваги потрібно приділити структурованим даним (зроблено). Тому продовження, сподіваюсь, буде...


Leave a comment

Your email address will not be published.


*