Мікророзмітка Schema.org на сайті на WordPress

Schema.org

Автор:

Юрій Миронов

Експерт з пошукової оптимізації та просування сайтів


Теги: , , ,

Напевно Ви зараз часто бачите у результатах пошуку Google картинки, мініатюри з відео, зірочки рейтингу чи ще щось. Досягнення такого результату можливе, зокрема, завдяки мікророзмітці Schema.org, яка допомагає пошуковому роботу краще «зрозуміти» структуру Вашого сайту. Наявність мікророзмітки сприяє формуванню розширеного сніпета, покращенню результатів пошуку, підвищенню CTR та збільшенню трафіку на Ваш сайт.

В принципі, розширеного сніпета можна домогтися і без мікророзмітки, але її використання суттєво допоможе досягненню очікуваного результату.

Що таке мікророзмітка Schema.org?

Schema.org - це стандарт опису структури сайту, важливих даних з його сторінок пошуковим системам для формування інформативного сніпету у результатах пошуку. Використання мікророзмітки Schema.org може бути корисним для сайтів/блогів на WordPress і не тільки, оскільки дозволяє передати пошуковикам основну інформацію зі сторінки у структурованому вигляді, а результати пошуку завдяки цьому стануть значно привабливішими для користувача (як результат – збільшується клікабельність).

Ось як виглядають результати пошуку, якщо на сайтах є така мікророзмітка (пошуковий запит – як приготувати борщ)

як приготувати борщ

Словник Schema.org офіційно підтверджений пошуковими гігантами Google, Yahoo, Bing та Яндекс.

Read also:   Історія SEO як виду діяльності

Найпоширеніші типии контенту, для яких потрібно впроваджувати структуровані дані:

 • Заходи (Events)
 • Рецепти (Recipes)
 • Часті запитання (FAQ)
 • Фільми (Movie listings)
 • Відгуки (Reviews)
 • Місцевий бізнес (Local business data)
 • Бронювання (Reservations)
 • Статті (Articles) та інші

Як додати мікророзмітку Schema.org у WordPress

Один з найкращих методів додання schema на Ваш сайт – JSON-LD, до того ж він рекомендований Google.

 1. Необхідно згенерувати код JSON-LD. Для цього я використовую такий генератор https://webcode.tools/json-ld-generator. Можете спробувати ще й такий https://technicalseo.com/tools/schema-markup-generator/, є й інші.

  По суті, там потрібно заповнити необхідні поля. Наприклад, якщо у Вас сайт чи блог з рецептами, обираємо відповідну категорію – Рецепти. Заповнюється назва рецепту (Recipe Name), посилання на фото готової страви (Photo URL), автор рецепту (Creator), короткий опис (Description), інгредієнти – по одному на рядок (Ingredients 1 Per Line), інструкції з приготування (Instructions), час підготовки (Prep Time), час приготування (Cook Time), загальний час (Total Time), кількість порцій (Yield, Servings), калорій (Calories), жирів (Fat). Якщо якоїсь інформації не маєте – не заповняєте.

  У залежності від типу обраного контенту поля для заповнення будуть відрізнятися. У результаті генератор видасть код наподобі цього:

  код JSON-LD

 2. Отриманий код необхідно помістити між тегами <head></head>.

  Для блогів на WordPress написано ряд плагінів, які допомагають включати мікророзмітку, наприклад Schema, WP SEO Structured Data Schema, Schema – All In One Schema Rich Snippets, Schema JSON-LD Markup for Google Rich Results and Structured Data, Schema & Structured Data for WP & AMP та інші. Я вирішив зупинитися на останньому, тому показую на його прикладі, як це робиться.

  При створенні/редагуванні поста у Вордпресі внизу сторінки знайдіть блок Schema & Structured Data on this post, клікніть на ссилку Custom Schema й у поле справа вставте згенерований код.

  Schema & Structured Data on this post

  Можна також використати Користувацькі поля, але варіант з плагіном мені здався зручнішим, до того ж у ньому є багато інших зальних налаштувань, такі як соціальні мережі, сторінка з контактами, лого та інші.

 3. Після того, як код доданий на сторінку, результат роботи можна перевірити на спеціальній сторінці у Консолі Google: https://search.google.com/test/rich-results. Якщо Гугл пише, що «на сторінці відображаються розширені результати», значить все гаразд.

  на сторінці відображаються розширені результати

  Можна також здійснити попередній перегляд результатів. А коли сторінка заіндексується/переіндексується, плоди своєї праці зможете побачити і в результатах пошуку. Ось що в мене вийшло на «піддослідному» сайті:

  результат

Висновок

Унаслідок впровадження мікророзмітки Schema.org на сайт можна очікувати збільшення клікабельності у результатах пошуку та зростання трафіку на Ваш сайт. Додавання мікророзмітки не займе у Вас багато часу, тому якщо маєте можливість це робити – робіть.


1 Comment on "Мікророзмітка Schema.org на сайті на WordPress"

 1. Тимохов Роман | October 14, 2021 at 9:30 pm | Reply

  Все зрозуміло, дякую. А в цій статті ще більш детально розписують як робити мікророзмітку schema.org https://www.bizmaster.xyz/2021/01/schema-org-svoimy-rukamy-nalashtovuemo-mikrorozmitku-svoimy-rukamy.html

Leave a comment

Your email address will not be published.


*